wawainfo.pl
ZDM chwali się błyskawiczną rozbiórką wiaduktu, prace trwały dzień i noc

ZDM Warszawa

ZDM chwali się szybką rozbiórką wiaduktu. Internauci są oburzeni, mieszkańcy nie mogli zmrużyć oka

4 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Wiadukt nad al. Stanów Zjednoczonych znikał w oczach. Prace rozbiórkowe konstrukcji na Przyczółku Grochowskim zostały już prawie zakończone. Roboty trwały dzień i noc, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym i zdążyć przed 4 m

Powstały utrudnienia

Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczęli rozbiórkę wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych 30 kwietnia. Z użycia zostały wyłączone pasy ruchu w kierunku centrum na odcinku od ul. Międzyborskiej do Kinowej. Ruch samochodowy w stronę Wawra odbywał się bez utrudnień. Dodatkowo z ruchu wyłączono jedną z jezdni al. Stanów Zjednoczonych.  

Nie mogli zmrużyć oka 

Rozbiórka wiaduktu wzdłuż ul. Ostrobramskiej trwała dzień i noc przez cały długi weekend. Jednak nie wszyscy cieszyli się z błyskawicznej pracy ekipy drogowej. Mieszkańcy bloków w pobliżu budowy nie mogli przez kilka dni zmrużyć oka. Jedna z internautek pod postem ZDM dotyczącym rozbiórki podzieliła się nagraniem, na którym słychać uciążliwe hałasy. - Jedynie mieszkańcy nie mogli spać... , kiedy w długi weekend prowadzone były prace 24h - skomentowała. 

Remont wiaduktu

Wiadukt nad al. Stanów Zjednoczonych powstał w latach 70. i był obecnie w złym stanie technicznym. Jego nośność utrzymywano przy użyciu tymczasowych podpór. Konstrukcja wymagała kompleksowej modernizacji, na którą składa się między innymi  wymiana płyt obiektu, częściowa wymiana korpusu przyczółków, skrzydeł, ścian zaplecznych i podpór pośrednich. Odnowiony obiekt zostanie wyposażony również w nowe urządzenia dylatacyjne, krawężniki, balustrady, bariery ochronne oraz system odprowadzania wód opadowych. 

Zmiany dla rowerzystów i pieszych 

Zamknięte zostały przejścia dla pieszych i rowerzystów w tunelu pod zjazdem z ul. Kinowej w al. Stanów Zjednoczonych i dalej pod wiaduktem oraz chodniki.  Na czas remontu swoje trasy zmienią również linie autobusowe: 151, 182, 502, 514, 520, 525 i N25 – jadące w kierunku mostu Łazienkowskiego – od skrzyżowania ul. Ostrobramskiej z Grenadierów i Poligonową pojadą ul. Grenadierów i al. Stanów Zjednoczonych. Dla linii 158 jadącej w kierunku CH Reduta będzie obowiązywała trasa objazdowa przez ulice: Grenadierów, Spalinową , Turbinową do Rozłuckiej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >