Lotnisko Chopina opublikowało wyjątkowy film. Największy samolot świata w roli głównej [WIDEO]

Autor Alicja Guz - 19 Kwietnia 2020
Antonow An-225 MrijaŹródło: Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 14.04.2020

Antonow An-225 Mrija, czyli największy na świecie samolot wylądował na lotnisku Okęcie 14 kwietnia. W ładowni maszyny znajdował sprzęt medyczny potrzebny do walki z panującą pandemią koronawirusa. Pojawienie się samolotu na warszawskim lotnisku wywołało zachwyt wśród osób, które w zaciszach domów oglądały transmisję z jego przylotu. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Najbardziej wyczekiwany transport

W dobie panującego w Polsce koronawirusa przylot samolotu Antonow An-225 Mrija, był niezwykle wyczekiwany. Nie chodziło wyłącznie o to, że na płycie warszawskiego lotniska miał wylądować największy na świecie samolot, który wysokością niemal dorównuje 6-piętrowemu budynkowi. Niecierpliwe czekanie na jego przylot wzmagał fakt, że na jego pokładzie znajdowało się siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic, które były i są niezwykle pomocne w walce z epidemią.

Na lotnisko przybyli przedstawiciele rządu

We wtorek, 14 kwietnia na lotnisku Chopina pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, a także prezesi spółek - Marcin Chludziński z KGHM Polska Miedź oraz Paweł Jan Majewski z Lotosu. Spółki te na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przygotowały ten potrzebny transport z Chin.

Rozładowywanie transportu

O tym, jak Antonow wygląda od środka mogliście zobaczyć na Wawa Info. Dostęp do ładowni w samolocie An-225 Mrija możliwy jest przez unoszony dziób i wysuwaną rampę. Wszystkie osoby rozładowujące transport były odpowiednio zabezpieczone. Każdy miał kombinezony i maseczki. Rozładowany transport pomoże szpitalom w walce z panującą epidemią koronawirusa.

Transmisje w internecie

Zarówno przylot, jak i odlot samolotu Antonow An-225 Mrija można było śledzić z wygodnej kanapy w domowym zaciszu. Wszystko, dzięki licznym transmisjom tego wydarzenia udostępnianym online. Co chwila pojawiały się nowe zdjęcia i filmiki, które wzbudzały podziw wśród odbiorców. Na facebookowym profilu Lotniska Chopina w Warszawie pojawił się nowy film, który pokazuje najważniejsze momenty z wizyty największego samolotu na świecie na polskim lotnisku. Zatem jeszcze raz można wrócić do minionych wydarzeń i podziwiać ogrom maszyny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News