wawainfo.pl
Antonow An-225 Mrija

Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 14.04.2020

Lotnisko Chopina opublikowało wyjątkowy film. Największy samolot świata w roli głównej [WIDEO]

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Antonow An-225 Mrija, czyli największy na świecie samolot wylądował na lotnisku Okęcie 14 kwietnia. W ładowni maszyny znajdował sprzęt medyczny potrzebny do walki z panującą pandemią koronawirusa. Pojawienie się samolotu na warszawskim lotnisku wywołało z

Najbardziej wyczekiwany transport

W dobie panującego w Polsce koronawirusa przylot samolotu Antonow An-225 Mrija, był niezwykle wyczekiwany. Nie chodziło wyłącznie o to, że na płycie warszawskiego lotniska miał wylądować największy na świecie samolot, który wysokością niemal dorównuje 6-piętrowemu budynkowi. Niecierpliwe czekanie na jego przylot wzmagał fakt, że na jego pokładzie znajdowało się siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic, które były i są niezwykle pomocne w walce z epidemią.

Na lotnisko przybyli przedstawiciele rządu

We wtorek, 14 kwietnia na lotnisku Chopina pojawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, a także prezesi spółek - Marcin Chludziński z KGHM Polska Miedź oraz Paweł Jan Majewski z Lotosu. Spółki te na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przygotowały ten potrzebny transport z Chin.

Rozładowywanie transportu

O tym, jak Antonow wygląda od środka mogliście zobaczyć na Wawa Info. Dostęp do ładowni w samolocie An-225 Mrija możliwy jest przez unoszony dziób i wysuwaną rampę. Wszystkie osoby rozładowujące transport były odpowiednio zabezpieczone. Każdy miał kombinezony i maseczki. Rozładowany transport pomoże szpitalom w walce z panującą epidemią koronawirusa.

Transmisje w internecie

Zarówno przylot, jak i odlot samolotu Antonow An-225 Mrija można było śledzić z wygodnej kanapy w domowym zaciszu. Wszystko, dzięki licznym transmisjom tego wydarzenia udostępnianym online. Co chwila pojawiały się nowe zdjęcia i filmiki, które wzbudzały podziw wśród odbiorców. Na facebookowym profilu Lotniska Chopina w Warszawie pojawił się nowy film, który pokazuje najważniejsze momenty z wizyty największego samolotu na świecie na polskim lotnisku. Zatem jeszcze raz można wrócić do minionych wydarzeń i podziwiać ogrom maszyny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >