wawainfo.pl
Lądowanie samolotu na żywo

Vasiliy Koba, CC BY-SA 4.0

Gigantyczny samolot transportowy przyleciał do Polski. Wideo z lądowania

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Lądowanie samolotu transportowego An-255 na żywo. Gdzie obejrzeć lądowanie jednego z największych samolotów transportowych na świecie? Lotnisko Chopina udostępniło relację z tego wydarzenia. Poniżej możecie zobaczyć jej zapis. | www.wawainfo.pl - w

Ogromny transport leci do Polski

Antonow An-225 Mrija, to jedyna taka maszyna na świecie. Został wyprodukowany w Związku Radzieckim i pierwotnie zaprojektowany do przewożenia promów kosmicznych. Obecnie używany jest do transportu dużych ładunków na ogromne odległości. An-225 wylądował w Polsce we wtorek. Maszyna załadowana była sprzętem i środkami ochrony, które potrzebne są do walki z koronawirusem. Na pokładzie znajdowało się siedem milionów maseczek, kilkaset tysięcy kombinezonów i kilkaset tysięcy przyłbic. ZOBACZ jak przebiegał rozładunek.

An-225 trasa lotu

Według flightradar24.com (gdzie była jego trasa) Antonow wystartował z lotniska w Tianjin w poniedziałek o godzinie 11:22 czasu polskiego. W drodze do Polski odbył lądowanie na lotnisku w Ałmatach w Kazachstanie. Na Lotnisku Chopina wylądował we wtorek  o 9:30. Samolot budzi ogromne zainteresowanie. Wiele osób chciałoby go zobaczyć osobiście. Mieszkańcy Warszawy zastanawiali się jak zobaczyć go z własnych okien. Z powodu pandemii SARS-CoV-2 nie powinno się wychodzić z domu. Przypominamy, że za nieuzasadnione wyjście można otrzymać mandat od policji.

Dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć giganta, Lotnisko Chopina przygotowało specjalną transmisję. - Szanowni Fani, Miłośnicy Lotnictwa i wszyscy zainteresowani przylotem samolotu transportowego #An225 #Mrija na Lotnisko Chopina w ramach operacji Cargo dla Polski, przygotowujemy dla Was możliwość śledzenia jego wizyty na Lotnisku Chopina podczas relacji na żywo (zarówno przylot jak i odlot). Rozumiemy w pełni chęć zobaczenia tego, jedynego na świecie giganta na własne oczy, ale prosimy pamiętajcie o naszym wspólnym bezpieczeństwie i zdrowiu – nie przyjeżdżajcie w rejon lotniska, zostańcie w domu - czytamy na oficjalnym profilu portu lotniczego. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >