Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo

Autor Mateusz Kobyłka - 15 Kwietnia 2020
Antonow An-255 wylotŹródło: Jakub Kaminski/East News

An-225 Mrija w środę opuści Polskę. Władze lotniska apelują, a by pozostać w domach i wylot samolotu obserwować za pomocą mediów. Transmisję wylotu na żywo znajdziecie na wawainfo.pl. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

An-225 odlatuje

Gigant, który przywiózł ładunek sprzętu ochronnego z Chin, potrzebnego do walki z koronawirusem, odleci z Lotniska Chopina. Władze portu lotniczego nie podały dokładnej ogodziny wylotu z uwagi na stan epidemii, ale można się tego spodziewać o poranku. Lotnisko Chopina zachęca do pozostania w domu i oglądania tego wydarzenia za pśrednictwe mediów. Transmisja na żywo będzie relacjonowana na naszej stronie wawainfo.pl. Pozostańmy w domach i podziwiajmy największy transportowy samolot świata bezpiecznie.

Transmisja z wylotu na żywo na wawainfo.pl

Kiedy rozpocznie się transmisja odlotu an-225? Lotnisko Chopina będzie wydawało na bieżąco komunikaty w tej sprawie. Jak tylko rozpocznie transmisję, link do niej pojawi się na naszej stronie. Przypomnijmy, że An-225 mrija, jest największym samolotem transportowym na świecie. Jego lot z Chin był relacjonowany przez większość mediów w kraju. Ładunek, który przyleciał razem z nim jest kluczowy dla bezpiecześtwa w walce z koronawirusem.

Dane techniczne samolotu

Wymiary samolotu są naprawdę imponujące. Napędzany jest aż sześcioma silnikami odrzutowymi, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi 88,4 m. Wysoki na 18,1m i długi na 84 m. Takich wymiarów nie powstydziłby się blok mieszkalny. Przypomnijmy, że jest to jedyny samolot tego typu na świecie. An-225 zaprojektowany w Związku Radzieckim,miał służyć głównie do transportu promów kosmicznych. Wraz z upadkiem ZSRR znalazł zastosowanie w przewożeniu ogromnych konstrukcji, takich jak kominy elektrowni. W Polsce widziany był już dwukrotnie w latach 2003 i 2005.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News