wawainfo.pl
Antonow An-255 wylot

Jakub Kaminski/East News

Antonow An-225 opuszcza Polskę. Ostatnie chwile giganta w Warszawie, transmisja odlotu na żywo

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

An-225 Mrija w środę opuści Polskę. Władze lotniska apelują, a by pozostać w domach i wylot samolotu obserwować za pomocą mediów. Transmisję wylotu na żywo znajdziecie na wawainfo.pl. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

An-225 odlatuje

Gigant, który przywiózł ładunek sprzętu ochronnego z Chin, potrzebnego do walki z koronawirusem, odleci z Lotniska Chopina. Władze portu lotniczego nie podały dokładnej ogodziny wylotu z uwagi na stan epidemii, ale można się tego spodziewać o poranku. Lotnisko Chopina zachęca do pozostania w domu i oglądania tego wydarzenia za pśrednictwe mediów. Transmisja na żywo będzie relacjonowana na naszej stronie wawainfo.pl. Pozostańmy w domach i podziwiajmy największy transportowy samolot świata bezpiecznie.

Transmisja z wylotu na żywo na wawainfo.pl

Kiedy rozpocznie się transmisja odlotu an-225? Lotnisko Chopina będzie wydawało na bieżąco komunikaty w tej sprawie. Jak tylko rozpocznie transmisję, link do niej pojawi się na naszej stronie. Przypomnijmy, że An-225 mrija, jest największym samolotem transportowym na świecie. Jego lot z Chin był relacjonowany przez większość mediów w kraju. Ładunek, który przyleciał razem z nim jest kluczowy dla bezpiecześtwa w walce z koronawirusem.

Dane techniczne samolotu

Wymiary samolotu są naprawdę imponujące. Napędzany jest aż sześcioma silnikami odrzutowymi, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi 88,4 m. Wysoki na 18,1m i długi na 84 m. Takich wymiarów nie powstydziłby się blok mieszkalny. Przypomnijmy, że jest to jedyny samolot tego typu na świecie. An-225 zaprojektowany w Związku Radzieckim,miał służyć głównie do transportu promów kosmicznych. Wraz z upadkiem ZSRR znalazł zastosowanie w przewożeniu ogromnych konstrukcji, takich jak kominy elektrowni. W Polsce widziany był już dwukrotnie w latach 2003 i 2005.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >