wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Rafał Trzaskowski po manifestacji: "Polski Ład to niszczenie samorządów"
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:34

Rafał Trzaskowski po manifestacji: "Polski Ład to niszczenie samorządów"

rafał trzaskowski
Piotr Molecki/East News

Rafał Trzaskowski wziął udział we wspólnym wiecu samorządowców, który miał pokazać, jak wiele samorządy stracą na Polskim Ładzie. Według prezydenta Warszawy, straty mogą wynieść nawet 145 miliardów złotych.

Rafał Trzaskowski udostępnił na swoim Twitterze podsumowanie wspólnej akcji samorządowej mającej na celu pokazanie sprzeciwu wobec reform Polskiego Ładu. Prezydent Warszawy jest w grupie postulującej przemodelowanie całego systemu, który chce wprowadzić rząd Mateusza Morawieckiego.

- #PolskiRozkład to wart 145 mld zł #MegaPodatek. To niszczenie samorządów #NaTwójKoszt! Dlatego w Warszawie my - samorządowcy z całej Polski - złożyliśmy na ręce marszałków Sejmu nasz apel w obronie społeczności lokalnych i regionalnych. Bo nie ma wolności bez samorządności - czytamy we wpisie Trzaskowskiego.. - Ta władza chce zniszczyć samorząd, bo nie znosi wszystkiego, co od niej niezależne. W samorządach decydują mieszkańcy, Polki i Polacy. W państwie PiS o wszystkim ma decydować jeden czy drugi partyjny kacyk. Protestujemy przeciwko #PolskiROZkład, bo stajemy #wObronieMieszkańców! - dodaje prezydent Warszawy.

W dzisiejszej manifestacji udział wzięli nie tylko włodarze największych miast, ale także posłowie z różnych frakcji opozycyjnych.

Zobacz też:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Rafał Trzaskowski na Twitterze

Powiązane