wawainfo.pl > Wiadomości > Rafał Trzaskowski podjął decyzję o niezwłocznej kontroli na "Paluchu"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:29

Rafał Trzaskowski podjął decyzję o niezwłocznej kontroli na "Paluchu"

Rafał Trzaskowski
Pawel Wodzynski/East News

Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli schroniska "Na Paluchu". Wszystko przez wzgląd na wolontariuszy, którzy ostrzegają przed polityką dyrekcji ośrodka. Stołeczni urzędnicy ostrzegają przed surowymi konsekwencjami.

Władze Warszawy wydały komunikat w sprawie konfliktu między wolontariuszami a dyrekcją stołecznego schroniska. Wszystko po liście otwartym do władz "Palucha", podpisanym przez 250 działaczy na rzecz praw zwierząt.

Trzaskowski zapowiedział pilną kontrolę "Palucha"

Społecznicy zarzucają władzom placówki zaniedbanie "Palucha", a także zmianę procedur adopcyjnych, tak by pozbawić wolontariuszy wpływu na wybór nowych rodzin dla podopiecznych.

Rafał Trzaskowski zapowiedział przeprowadzenie niezwłocznej kontroli w placówce.

- Jeżeli wykaże ona nieprawidłowości w zarządzaniu schroniskiem, wobec odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje - zapewniają urzędnicy.

Władze Warszawy podkreślają, że najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo i komfort życia podopiecznych Schroniska „Na Paluchu”, dlatego stolica robi wszystko, aby troska o zwierzęta w placówce stała na najwyższym poziomie.

Ratusz podkreśla, że dobrostan podopiecznych "Palucha" jest priorytetem dla miejskich urzędników. Wskazano na realizowanie znacznej modernizacji placówki.

Mowa o budowę nowej lecznicy geriatrycznej, nowego budynku administracyjnego, przebudowę kociarni oraz adaptację kolejnych pomieszczeń na potrzeby schroniska.

- Codzienna troska o podopiecznych schroniska oraz sprawna realizacja planowanych inwestycji to poważne wyzwania, które wymagają odpowiedniego zarządzania - podkreślają przedstawiciele Warszawy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Paweł Wodzyński/East News