wawainfo.pl > Ulice > Radary na Moście Poniatowskiego rozpoczynają pobieranie pomiarów
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Radary na Moście Poniatowskiego rozpoczynają pobieranie pomiarów

Most Poniatowskiego
Marek BAZAK/East News

Sześć fotoradarów czeka na rozpoczęcie pomiarów na moście Poniatowskiego. Urządzenia ustawiono tak, by pilnować bezpieczeństwa na całej długości drogi. W każdym kierunku ustawiono po trzy radary.

Główny Inspektor Transportu Drogowego otrzymał kolejne fotoradary, które stanęły na moście Poniatowskiego. Sprzęt jest już gotowy do mierzenia prędkości na wrażliwych odcinkach drogi.

Radary na Moście Poniatowskiego rozpoczynają pobieranie pomiarów

Na moście postawiono sześć fotoradarów, które obniżyły prędkość na moście, choć nawet nie były włączone. W czerwcu liczba kierowców przekraczających prędkość spadła o połowę w porównaniu do pomiarów z 2018 roku.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, liczba kierowców przekraczających prędkość 50 kilometrów na godzinę, spadła 20-krotnie. Na niebezpieczne przyśpieszenie w ciągu dnia decyduje się kilkunastu kierowców.

Na wiadukcie postawiono po trzy urządzenia w każdym kierunku. Ich lokalizację wyznaczono tak, by przepisową prędkość utrzymać na długości całego mostu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Powiązane