wawainfo.pl > Mazowsze > Ania miała zaledwie 16 lat. Jakub B. zamordował ją z miłości. Porażające zeznania w sprawie tragedii pod Siedlcami
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Ania miała zaledwie 16 lat. Jakub B. zamordował ją z miłości. Porażające zeznania w sprawie tragedii pod Siedlcami

20-letni Jakub B. złożył zeznania na temat zabójstwa swojej dziewczyni Anny Ż.
(zdjęcie ilustracyjne) Unsplash.com/Ksenia Makagonova

Po roku od wstrząsającej zbrodni pod Siedlcami 20-letni Jakub B. opowiedział, jak zamordował swoją dziewczynę Anię Ż. Powodem zabójstwa miała być miłość. Szczegóły makabrycznego zdarzenia wstrząsnęły wszystkimi obecnymi na sądowej sali. Do zeznań dotarł "Super Express".

Najpierw wydawało się, że 16-letnia Ania Ż. tylko zaginęła. W poszukiwania nastolatki włączyli się wszyscy, w tym jej chłopak Jakub B.

Krótko później śledczy przekazali, że nastolatka została zamordowana. Podejrzanym stał się jej chłopak. 20-letni Jakub B.

Zabił swoją 16-letnią dziewczynę z miłości?

Proces 20-letniego Jakuba B. ruszył pod koniec lipca. Młody mężćzyzna zeznawał przed Sądem Okręgowym w Siedlcach. Wszystko wskazuje na to, że 16-latka zginęła z powodu miłości i zazdrości swojego chłopaka.

Jak podaje se.pl, Jakub B. od razu przyznał się do winy. Następnie opowiedział ze szczegółami, jak zabił swoją dziewczynę oraz dlaczego to zrobił.

W dniu, kiedy doszło do zamordowania 16-latki, Jakub Ż. spotkał się z nią w swoim domu. Jak podaje se.pl, morderca relacjonował, że chciał z nią poważnie porozmawiać na temat przyszłości ich związku.

- [...] wydawało mi się, że ma innego chłopaka. Ona nie zaprzeczyła i powiedziała, że chce ze mną zerwać. Bardzo się wkurzyłem, bo kochałem ją - cytuje słowa Jakuba B. "Super Express".

Uduszona pasem od spodni dziewczyna walczyła o życie

Jak podaje gazeta, w mrożącej krew w żyłach relacji Jakub B. dokładnie opisał moment morderstwa swojej 16-letniej dziewczyny. Z jego zeznań wynika, że po wyznaniu Ani, która stwierdziła, że chce się rozstać, wyciągnął ze spodni pasek i zarzucił jej na szyję.

- Zaciskałem go coraz mocniej i mocniej. Ona broniąc się, włożyła ręce między pętlę, a szyję. Nie zważałem na to, bo miałem dwa końce paska więc zaciskałem go aż przewróciliśmy się - relacjonował Jakub B. Krótko po tym dziewczyna przestała oddychać.

20-latek zeznał przed siedleckim sądem, że nie pamięta, o czym wtedy myślał. Miał być jedynie pewien, że musi szybko pozbyć się ciała Ani Ż.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Ze szczegółami opisał, jak ukrył zwłoki zamordowanej 16-latki

Z dalszych zeznań wynika, że po uduszeniu paskiem Ani Ż. Jakub B. sięgnął po saperkę.

Ciało 16-letniej dziewczyny trafiło do bagażnika. 20-latek udał się do lasu, gdzie przez kilkanaście minut szukać miał miejsca, gdzie może zakopać zamordowaną Anię Ż. Na bezimienny grób wybrał miejsce oddalone od drogi o zaledwie 20 metrów.

Gdy wrócił do domu, odebrał telefon swojej zamordowanej dziewczyny. Siostra próbowała ją znaleźć. Jakub B. wyznał przed sądem, że wówczas udawał, że nic nie wie o miejscu przebywania 16-latki i razem z rodziną szukał Ani Ż.

W sądzie w Siedlcach Jakub B. przeprosił najbliższych 16-latki za odebranie jej życia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: se.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Unsplash.com/Ksenia Makagonova

Powiązane