wawainfo.pl > Wiadomości > Tragicznej nocy odbywał się nielegalny wyścig. Wcześniej chwalił się jazdą 300 km/h i oblewał porsche drogim szampanem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Tragicznej nocy odbywał się nielegalny wyścig. Wcześniej chwalił się jazdą 300 km/h i oblewał porsche drogim szampanem

Wypadek na Marszałkowskiej
TikTok/pat.derra

Nie milknie dyskusja na temat śmiertelnego potrącenia na ul. Marszałkowskiej w nocy z soboty na niedzielę. W sieci sformułowano już pierwsze zarzuty, a dyskusja na temat ignorowania ograniczenia prędkości w mieście rozgorzała na nowo. Czy do śmierci osoby z niepełnosprawnością przyczynił się znany patoinfluencer?

Miasto Jest Nasze (MJN) utrzymuje, że za kierownicą białego Porsche, siedział dobrze znany w sieci patoinfluencer Pat.Derra.Miejscy aktywiści przedstawili kilka informacji potwierdzających te przypuszczenia.

W dojściu do wystosowaniu w kierunku influencera oskarżeń o spowodowanie śmiertelnego potrącenia osoby z niepełnosprawnością pomogły zapewne obszerne materiały udostępniane w sieci. Widać na nim również białe Porsche.

Policja oraz śledczy pracujący nad sprawą nie ujawniają, kto jest odpowiedzialny za wypadek z soboty na niedzielę. Informacja ta nie została podana do publicznej wiadomości, a oskarżenia MJN są jedynie prywatnymi przypuszczeniami miejskich działaczy, którzy od lat walczą z patologią na ulicach Warszawy.

Miasto Jest Nasze: za potrącenie osoby z niepełnosprawnością odpowiada patoinfluencer

- Ujawniamy: to motoryzacyjny patoinfluencer Pat.Derra zabił w sobotę pieszego na Marszałkowskiej - napisano na Facebooku MJN w poniedziałek po godzinie 14.

Do postu dołączono dwa zdjęcia. Jedno z nich pokazuje tył białego Porsche, gdzie znajduje się naklejka z ikoną serwisu Instagram i nazwę konta Pat.Derra oraz screena z jednego z filmików udostępnionego na TikToku. Widać na nim, że licznik samochodu pokazuje jazdę z prędkością ponad 300 km/h.

@pat.derra

##panamera ##turbo ##nolimits

♬ Milord - Edit Piaf

- W sobotę [...] zabił pieszego poruszającego się o kulach. Wjechał w niego z taką siłą, że jego szczątki były rozrzucone na kilkanaście metrów - napisano dalej w poście MJN w odniesieniu do oskarżeń przeciwko patoinfluencerowi, który nagminnie pokazywał fanom, jak ignoruje obowiązujące przepisy na drodze.

W noc, gdy doszło do wypadku na ul. Marszałkowskiej, miał miejsce Warsaw Night Racing. Potwierdziła to oficjalnie rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak. Nielegalne wyścigi po ulicach stolicy miały zakończyć się jednak około północy, czyli pół godziny przed śmiertelnym potrąceniem osoby z niepełnosprawnością.

Białe Porshe influencera było powodem jego dumy

Instagram Pat.Derra został zablokowany przez właściciela profilu. Treści na koncie mogą zobaczyć jedynie jego obserwatorzy. Informacje w sieci wskazują, że ta nagła zmiana polityki prywatności miała miejsce dokładnie w nocy z soboty na niedzielę, gdy doszło do śmiertelnego potrącenia osoby z niepełnosprawnością w centrum.

>

Źródło: TikTok

Na TikToku znaleźć można jednak dowody, że oskarżany przez MJN influencer chwalił się luksusowym autem. Jedno z nagrań zostało opatrzone "zabawnym" hashtagiem "Polska w ruinie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Na innym nagraniem udostępnionym w serwisie TikTok pokazuje, jak polewa białego Porsche szampanem tuż pod Pałacem Kultury.

>

Źródło: TikTok

Według informacji przekazywanych przez samego autora nagrania, luksusowe auto miało być polewane również drogim alkoholem. Szampan, po którego sięgnął influencer oskarżany o śmiertelne potrącenie osoby z niepełnosprawnością, w hashtagach zaznaczył, że jest to Moet.

Butelka tego szampana to wydatek nawet kilkuset złotych.

Influencerzy chwalą się przekraczaniem prędkości

W poniedziałek w kontekście tragicznego wypadku z udziałem pieszego poruszającego się o kulach, działacz społeczny Jan Śpiewak udostępnił w sieci InstaStories innego influencera określającego się mianem rapera.

Pokazał, jak mężczyzna chwali się jazdą 230 km/h. Co więcej auto prowadził w klapkach.

Nagranie szybko zniknęło sieci, a jego autor przekonywał, że był to jedynie fotomontaż. Film wpisał się w dyskusje na temat śmiertelnego potrącenia w centrum Warszawy.

- Komenda Stołeczna Policji - na co czekacie? Mamy wam podać adresy tych stron i profili które zachęcają do zabijania na ulicach? - pyta MJN w poście, gdzie oskarża znanego influencera o zabicie na ul. Marszałkowskiej osoby z niepełnosprawnością.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, tiktok.pl, facebook.com/Miasto Jest Nasze Zdjęcie główne: TikTok/pat.derra