wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Właściciele pralni protestowali pod Sejmem

Wiele branż boryka się obecnie z problemami finansowymi. Zamknięcie przestrzeni publicznej, a także sklepów i dostarczycieli wielu usług powoduje, że bez pracy i pieniędzy pozostaje wielu specjalistów, którzy nie mogą wykonywać swoich zawodów.

Do branży, która straciła w ostatnim czasie prawie wszystkich klientów należą właściciele pralni, który utrzymywali się przede wszystkim z hoteli, kurortów, domów weselnych i pozostałych miejsc oferujących noclegi oraz organizację wydarzeń.

Stoją na skraju bankructwa i próbują pokazać, że istnieją i także potrzebują wsparcia. To właśnie dlatego protest "pralników" zebrał się pod Sejmem.

Nie mają czego prać, więc nie zarabiają

- Protestujemy, bo stoimy, nie mamy co prać. Kaczyński pozamykał hotele, pralki stoją puste - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl jeden z protestujących.

- Bardzo źle jest w tej chwili. Musimy coś z tym zrobić, bo nie damy rady na dłuższą metę. Planujemy, żeby nas zauważono w końcu, bo nie ma innego wyjścia. Nikt nas nie widział do tej pory, a my jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od hoteli, restauracji, więc jeżeli tego wsparcia nie dostaniemy, to za miesiąc, dwa, nie będziecie gdzie mieli państwo przynieść garderoby do prania, i będziecie spać w hotelach w brudnej pościeli – dodała inna uczestniczka protestu.

Protest przyjął formę przejazdu samochodowego. Uczestnicy jeździli wokół budynku Sejmu i używali klaksonów. Zabrali ze sobą transparenty, które przyczepili na autach.

Wiele z nich miało wypisane bardzo dosadne przesłania: "Moje PKD jest gorsze niż Twoje", "Kto wypierze wasze brudy" czy "Jarek wymaglujemy Ci kota".

Policja poinformowała, że demonstracja przebiegała bardzo spokojnie i nie odnotowano żadnych incydentów w związku ze strajkiem.

W ostatnich tygodniach wiele branż decyduje się na podjęcie działań. Protestowali taksówkarze, którzy domagali się uwzględnienia w tarczy antykryzysowej , strajkowały branże zamknięte , a do tego wszystkiego dodać musimy manifestacje związane ze Strajkiem Kobiet.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]