Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"

Autor Kamil Matuszak - 27 Listopada 2020
Protest pod SejmemŹródło: Piotr Molecki/East News

Właściciele pralni protestowali w czwartek (26.11.) pod sejmem. Ich branża ma spore problemy po decyzji rządu o zamknięciu kurortów i hoteli. Dla "pralników" to najważniejsi klienci, z których utrzymują się ich firmy.

Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuZablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuCzytaj dalej

Właściciele pralni protestowali pod Sejmem

Wiele branż boryka się obecnie z problemami finansowymi. Zamknięcie przestrzeni publicznej, a także sklepów i dostarczycieli wielu usług powoduje, że bez pracy i pieniędzy pozostaje wielu specjalistów, którzy nie mogą wykonywać swoich zawodów.

Do branży, która straciła w ostatnim czasie prawie wszystkich klientów należą właściciele pralni, który utrzymywali się przede wszystkim z hoteli, kurortów, domów weselnych i pozostałych miejsc oferujących noclegi oraz organizację wydarzeń.

Stoją na skraju bankructwa i próbują pokazać, że istnieją i także potrzebują wsparcia. To właśnie dlatego protest "pralników" zebrał się pod Sejmem.

Dzisiaj grzeje:
1. Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscu
2. Z samego rana wprowadzili obostrzenie, mamy potwierdzenie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriami
3. Jest ostateczna decyzja w sprawie opłat za śmieci

Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenieCzęść uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenieCzytaj dalej

Nie mają czego prać, więc nie zarabiają

- Protestujemy, bo stoimy, nie mamy co prać. Kaczyński pozamykał hotele, pralki stoją puste - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl jeden z protestujących.

- Bardzo źle jest w tej chwili. Musimy coś z tym zrobić, bo nie damy rady na dłuższą metę. Planujemy, żeby nas zauważono w końcu, bo nie ma innego wyjścia. Nikt nas nie widział do tej pory, a my jesteśmy w dużej mierze uzależnieni od hoteli, restauracji, więc jeżeli tego wsparcia nie dostaniemy, to za miesiąc, dwa, nie będziecie gdzie mieli państwo przynieść garderoby do prania, i będziecie spać w hotelach w brudnej pościeli – dodała inna uczestniczka protestu.

Protest przyjął formę przejazdu samochodowego. Uczestnicy jeździli wokół budynku Sejmu i używali klaksonów. Zabrali ze sobą transparenty, które przyczepili na autach.

Wiele z nich miało wypisane bardzo dosadne przesłania: "Moje PKD jest gorsze niż Twoje", "Kto wypierze wasze brudy" czy "Jarek wymaglujemy Ci kota".

Policja poinformowała, że demonstracja przebiegała bardzo spokojnie i nie odnotowano żadnych incydentów w związku ze strajkiem.

W ostatnich tygodniach wiele branż decyduje się na podjęcie działań.Protestowali taksówkarze, którzy domagali się uwzględnienia w tarczy antykryzysowej, strajkowały branże zamknięte, a do tego wszystkiego dodać musimy manifestacje związane ze Strajkiem Kobiet.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kobieta zmarła 2 tygodnie przed ślubem. Wybranek wkrótce znalazł na jej telefonie zdjęcie, które sprawiło, że zalał się łzami
  2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Zygmunt Chajzer ma poważne problemy ze zdrowiem. Niespodziewana diagnoza załamała wszystkich, bliscy informują
  6. Robert Gawliński przekazał smutną informację o śmierci. Fani są zdruzgotani
  7. Sejm zadecydował w sprawie zakazu handlu. W końcu się ugięli

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News