wawainfo.pl > Mazowsze > Prokuratura Okręgowa w Ostrowi Mazowieckiej dotarła do wiadomości wskazujących, że wypadek na torowisku 6 czerwca był samobójstwem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.06.2022 02:02

Prokuratura Okręgowa w Ostrowi Mazowieckiej dotarła do wiadomości wskazujących, że wypadek na torowisku 6 czerwca był samobójstwem

Prokuratura przekazała nowe fakty w sprawie wypadku na torach w Uścianku Wielkim
OSP Zręby Kościelne

Nowe fakty w sprawie wypadku na torach w Uścianku Wielkim. Prokuratura badająca sprawę stwierdziła, że nie był to tragiczny wypadek. Kobieta już wcześniej miała wskazywać na możliwość popełnienia samobójstwa.

6 czerwca na przejeździe kolejowym we wsi Uścianek Wielki w gminie Zaręby Kościelne w powiecie ostrowskim doszło do tragicznego wypadku.

Samochód wjechał na przejazd, gdy szlabany były opuszczone do połowy. Wcześniej rozpatrywano to w kategorii wypadku. Śledczy doszli jednak do zatrważających wniosków.

Kobieta nie wjechała pod pociąg przypadkowo

Prokuratura Okręgowa w Ostrowi Mazowieckiej, podlegająca pod prokuraturę ostrołęcką, przekazała zaskakujące ustalenia w sprawie wypadku z 6 czerwca.

Okazuje się, że Anna K. mogła nie zginąć przez przypadek. Tropy wskazują na to, że 35-letnia kobieta celowo wjechała na torowisko w czerwcowy, niedzielny wieczór.

Na stronie prokuratury przeczytać można wstępne ustalenia w tej sprawie. - [...] samochód osobowy, którym poruszała się Anna K. w dniu 7 czerwca 2021 r., ominął szlabany zamkniętego przejazdu kolejowego, wjechał i zatrzymał się na torowisku, po którym poruszał się pociąg.

Maszynista widząc samochód, zaczął wydawać dźwiękowe sygnały ostrzegawcze. Pojazd mimo to nie ruszył z miejsca. - [...] samochód został na torze jadącego pociągu aż do momentu uderzenia. Anna K. miała już wcześniej sygnalizować członkom rodziny o możliwości popełnienia samobójstwa - przekazała prokuratura w komunikacie.

Nie udało się jej uratować

To nie koniec pracy śledczych. Nadal będą oni badać scenariusze śmiertelnego wypadku z początku czerwca.

Prowadzący działania na miejscu druhowie z OSP Zaręby Kościelne pokazali siły zadysponowane na miejsce nocnego wypadku.

Na przejeździe kolejowym wieczorem 6 czerwca pojawiły się trzy zastępy strażaków, policja oraz Straż Ochrony Kolei. Mimo natychmiastowej pomocy 35-letniej kobiety nie udało się uratować.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: se.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: OSP Zręby Kościelne

Powiązane