wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Samolot LOT-u zawrócony na lotnisko. Usterka maszyny lecącej do Monachium

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Usterka samolotu

W poniedziałek (15 lutego) przed południem samolot Polskich Linii Lotniczych LOT lecący z Warszawy do Monachium został zawrócony w trakcie lotu z powodu wykrytej usterki technicznej, która dotyczyła jednego z systemów.

Samolot PLL LOT (LO 351) miał wyruszyć z Warszawy o godzinie 8:35. Gdy wylądował pasażerowie musieli przesiąść się do innej maszyny. Cała akcja trwała ok. 40-50 minut.

Lot do Monachium opóźniony

Po podmianie samolotu pasażerowie ponownie wyruszyli w podróż. Według informacji bezpiecznie dolecieli na miejsce docelowe. Usterka nie zagrażała bezpośrednio załodze, ani też osobom lecącym do Monachium. Jednak postanowiono ją podmienić ze względów bezpieczeństwa.

To kolejny przypadek z czarnej serii awarii, która od ostatniego tygodnia ciągnie się za przewoźnikiem.

Zderzenie z zającem

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zderzeniu samolotu PLL "LOT" lecącego z Warszawy do Zielonej Góry z zającem. Piloci już podczas wznoszenia dostrzegli, że coś jest nie tak. Jednak dopiero w trakcie rejsu, po konsultacji z kontrolą lotów, zadecydowali, że zawrócą.

Wrócili na warszawskie Okęcie, by zmienić maszynę oraz przeprowadzić badania diagnostyczne.

Podwójne problemy w Walentynki

W niedzielę (14 lutego) problemy z lotem do Bukaresztu miała inna maszyna LOT-u. Wówczas samolot był zawracany z trasy dwukrotnie. Pierwszy raz rejs został przerwany z powodu drobnej usterki technicznej.

Gdy samolot podmieniono, ponownie odbyła się próba lotu. Jednak i ona zakończyła się niepowodzeniem. Samolot z powodu innej drobnej usterki wrócił na Okęcie. Tym razem problem techniczny również nie zagrażał bezpieczeństwu, jednak w Bukareszcie nie byłoby techników, którzy mogliby się z nią uporać.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Kamil Matuszak

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski.

Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami.

Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]