Powstaną nowe parkingi “Parkuj i Jedź”. ZTM podało lokalizację

Autor Kuba Wieloch - 14 Kwietnia 2021
materiał ilustracyjnyŹródło: PIOTR PIWOWARSKI/East News

ZTM ogłosiło przetarg na nowe parkingi “Parkuj i Jedź” w Warszawie. Skorzystają z nich tysiące Warszawiaków

Nowe parkingi P+R

Świetne wieści dla mieszkańców Warszawy. Jak wynika z informacji udostępnionych przez ZTM, powstaną dwa nowe parkingi P+R.

Warszawski Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie systemu zarządzania parkingami “Parkuj i Jedź” dla budowanych parkingów Żerań PKP oraz Jeziorki PKP.

Tego typu inwestycję ułatwią tysiącom Warszawiaków dojazd do miejsca pracy z obrzeży miasta. Dzięki temu zmniejszy się również ilość samochodów osobowych w centralnych obszarach stolicy.

Urzędnicy podzielili się również informacjami na temat funkcjonowania nowego systemu odczytu tablic rejestracyjnych.

”Przy wjeździe, po odczytaniu tablicy rejestracyjnej szlaban się podniesie i kierowca wjedzie na parking. Przed wyjazdem, w kasie parkingowej kierowca poda numer rejestracyjny samochodu oraz przedstawi aktywny bilet ZTM lub Warszawską Kartę Miejską” - czytamy w komunikacie ZTM

Nadmiar aut w stolicy Polski

Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w całej Unii Europejskiej. Statystycznie na 1000 mieszkańców stolicy przypada aż 800 aut.

Nadmierna ilość pojazdów spalinowych w przestrzeni miejskiej wpływa również na wzrost trującego smogu. Wpływa on niekorzystnie na zdrowie mieszkańców, często prowadząc do przewlekłych chorób płuc, czy alergii.

Na dzień dzisiejszy Warszawiacy mają do dyspozycji 15 parkingów “Parkuj i Jedź”, co przekłada się na blisko 4.4 tysiące miejsc postojowych. Wielu ekspertów zaznacza, że to wciąż za mało i w celu odciążenia dróg miejskich, musi powstać znacznie więcej miejsc parkingowych.

P+R Żerań PKP i Jeziorki PKP

Białołęcki parking P+R Żerań PKP powstanie w sąsiedztwie stacji kolejowej PKP Warszawa Żerań. Ten jednopoziomowy obiekt zapewni przynajmniej 220 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

Natomiast parking P+R Jeziorki PKP jest budowany przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki na linii radomskiej. Jednopoziomowy obiekt pozwoli na zaparkowanie nie mniej niż 138 samochodów osobowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: ZTM

zdjęcie główne ilustracyjne

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News