Południowa Obwodnica Warszawy. Zmiany w ruchu na Ursynowie, wraca zawrotka na Puławskiej

Autor Natalia Godek - 19 Grudnia 2020
zawrotka na PuławskiejŹródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w związku z budową Południowej Obwodnicy Warszawy od soboty zostaną wprowadzone kolejne zmiany w ruchu na Ursynowie.

“Zawrotka” na Puławskiej

Od soboty kierowcy będą mogli znowu korzystać z “zawrotki” na węźle Puławska. - Od około godz. 20.00 wykonawca planuje wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w rejonie węzła Puławska. Zostanie uruchomiony nowy zjazd z S2 w kierunku Centrum. Kierowcy jadący z zachodu udający się w kierunku Centrum będą kierowani na północną łącznicę bezpośrednio na ul. Puławską. W dniu 21.12.2020 roku, około godz.13.00, wykonawca planuje udostępnić do ruchu ul. Lanciego - czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy.

Budowa POW

Przypomnijmy, że budowa Południowej Obwodnicy Warszawy rozpoczęła się 21 czerwca 2017 i jest kontynuacją autostrady A2 w stolicy. Ma przebiegać na odcinku od węzła “Puławska” do węzła “Lubelska”. Docelowo ma połączyć się z przyszłą Wschodnią Obwodnicą Warszawy.

Budowa POW jest podzielona na trzy zadania: Zadanie „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km. Zadanie „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km. Zadanie „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Warszawy w dzielnicach: Ursynów, Wilanów i Wawer.

O stanie budowy POW nasza redakcja informowała kilkukrotnie, w tym między innymi o opóźnieniach w budowie trasy (więcej informacji tutaj).

Przypomnijmy, że we wrześniu mieszkańcy Ursynowa protestowali przeciwko skierowaniu ruchu z ekspresówki na ulice tej dzielnicy. Miałoby to trwać do czasu powstania tunelu POW. Ruch docelowo miałby przebiegać ulicami Rosoła, Gandhi oraz Płaskowicką. Jak się później okazało Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdementowała te doniesienia.pow

powpowpowpowpow

W listopadzie na zamknięty odcinek POW wjechał pierwszy polski prototypowy samochód elektryczny (informowaliśmy o tym tutaj). Podczas przejazdu przeprowadzano testy oraz nagrywano film promujący izerę w wersji hatchback. GDDKiA poinformował, że ekspresówka służyła jako plan zdjęciowy do materiału, który już niedługo ma pojawić się na jednym z polskich portali motoryzacyjnych.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: GDDKiA

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News