Opóźnienia w budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Co z drogami S2, S17, autostradą A2 i rondem w Kołbieli?

Autor Karolina Kraushar - 17 Kwietnia 2020
Południowa Obwodnica WarszawyŹródło: GDDKiA

Budowa drogi ekspresowej S2 od węzła “Puławska” do węzła “Lubelska” z opóźnieniami. Inaczej jest na autostradzie A2, gdzie podpisano drugą umowę na budowę drogi między węzłem Gręzów i Siedlce Zachodnie. Z kolei trasę S17 w kierunku Kołbieli niebawem udrożni nowo wybudowany wiadukt. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Mazowsza

Co dalej z S2

Budowa drogi ekspresowej S2 (Południowej Obwodnicy Warszawy) na odcinku od węzła “Puławska” do węzła “Lubelska” została podzielona na trzy zadania. Zadanie “A” od węzła "Puławska” (bez węzła) do węzła "Przyczółkowa” (bez węzła) o długości około 4,6 km. Zadanie "B” od węzła "Przyczółkowa” (z węzłem) do węzła "Wał Miedzeszyński” (z węzłem) o długości około 6,5 km; Zadanie "C” od węzła "Wał Miedzeszyński” (bez węzła) do węzła "Lubelska” (bez węzła) o długości około 7,5 km. Jak przekazała nam Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcy wszystkich trzech odcinków złożyli roszczenia o przedłużenie czasu budowy odcinków. - Zadanie “A” zostanie przesunięte z planowanego terminu, który przypadał na sierpień 2020 roku. Nie wiemy jeszcze jednak na kiedy, jesteśmy w trakcie rozpatrywania roszczeń wykonawcy. Co do Zadania “B” planowo ma się zakończyć w październiku 2020 roku. Natomiast zadanie“C” w grudniu 2020 - przekazała Tarnowska.

Podpisano kolejną umowę na budowę A2

7 kwietnia podpisano drugą z trzech umów na budowę autostrady A2 między węzłami Gręzów i Siedlce Zachód. Kolejny odcinek autostrady będzie gotowy jesienią 2023 roku. - To dobra wiadomość dla mieszkańców Siedlec, to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy poruszają się po Polsce w osi wschód-zachód - mówił na początku kwietnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Już w wakacje w 2020 roku dla kierowców zostanie udostępnione 15 kilometrów A2 na wschód od Warszawy do istniejącej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W realizacji są dwa odcinki od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Koszt realizacji obu odcinków to ponad 160 milionów złotych.

Budowa S17

Trwa budowa pięciu odcinków przyszłej trasy S17 od Kołbieli do Warszawy - Prace na etapie od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz obwodnica Kołbieli mają już 75 procent zaawansowania, według harmonogramu odcinki mają zostać oddane do końca czerwca 2020 roku. Jednak z uwagi na obecna sytuację wywołaną epidemią koronawirusa, nie wykluczone, że mogą nastąpić opóźnienia - przekazuje Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Wiadukt nad rondem w Kołbieli

Nieco wcześniej na trasie S17 zostanie otwarty wiadukt, który pozwoli ominąć zakorkowane rondo w Kołbieli. - Obecnie czekamy na otrzymanie pozwolenia na użytkowanie wiaduktu, niestety przez to nie możemy podać daty jego oddania do ruchu - informuje Łukasz Minkiewicz z GDDKiA. Przypomnijmy, że kierowcy mogą korzystać z ponad 140 kilometrowego odcinka trasy S17 pomiędzy Kołbielą a Piaskami (w woj. lubelskim).

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News