wawainfo.pl
Izera na testach na POW

facebook.com - GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy jeździł pierwszy polski samochód elektryczny. Podczas jazdy odbywały się jego testy, a także nagrywany był materiał promocyjny, który niedługo pojawi się w sieci.

Testy na POW

Pierwszy prototypowy polski samochodów elektryczny odbył swoje przejazdy testowe na zamkniętym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. Izera w wersji hatchback jeździła po nawierzchni zamkniętego odcinka drogi ekspresowej S2.

Samochód robił wielkie wrażenie podczas jazdy. Szczególną uwagę przykuwał jego futurystyczny, ale niezwykle elegancki wygląd. GDDKiA poinformowała, że samochód Izera odbywał szczególne testy, a Południowa Obwodnica Warszawy była planem zdjęciowym materiału, który już niedługo pojawi się na jednym z polskich portali motoryzacyjnych. 

Izera - pierwszy polski samochód elektryczny

Izera to polski producent elektrycznych samochodów i SUV-ów, który wystartował z działalnością w 2020. Firma na swoją siedzibę w Warszawie i należy do spółki ElectroMobility Poland.

Oficjalna prezentacja marki odbyła się 28 lipca 2020. Podczas niej pojawiła się zapowiedź dwóch przedprodukcyjnych prototypów samochodów elektrycznych.

Pierwszymi pojazdami są modele T100 i Z100 - kompaktowy hatchback oraz SUV. Marka skupia się na rozwoju tych dwóch projektów, które mają cechować się dobrymi kosztami utrzymania i przystępną dla nabywcy ceną. Ich prędkość maksymalna to 160 km/h, a zasięg to ok. 400 km.

Południowa Obwodnica Warszawy

Mamy również informacje, że POW jest już prawie gotowa i jest szansa, że obwodnica zostanie otwarta jeszcze w tym roku. To jednak jedyne dobre wieści. Na oddanie całego pierścienia wokół Warszawy będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Obwodnica to jednak z kluczowych inwestycji drogowych nie tylko dla Warszawian. Ułatwi ona życie mieszkańcom stolicy i odkorkuje miasto, ale należy również pamiętać, że jest to ważna część trasy zachód-wschód. 

Dzięki Południowej Obwodnicy Warszawy kierowcy jadący autostradą A2 będą mogli łatwo i szybko ominąć miasto. POW jest już na ukończeniu, tak samo jak odcinek na Ursynowie (duży fragment będzie poprowadzony tunelem). Ten fragment ma zostać oddany do użytku w połowie przyszłego roku.

O wiele gorzej wygląda sytuacja we wschodniej części obwodnicy. Protesty ekologów oraz mieszkańców, a także problemy z projektem komplikują prace, które się przeciągną. Rzeczniczka GDDKiA mówi nawet o 2027 roku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

samochódPołudniowa Obwodnica WarszawyWarszawa

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >