Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie

Autor Kamil Matuszak - 20 Listopada 2020
Izera na testach na POWŹródło: facebook.com - GDDKiA/Krzysztof Nalewajko

Na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy jeździł pierwszy polski samochód elektryczny. Podczas jazdy odbywały się jego testy, a także nagrywany był materiał promocyjny, który niedługo pojawi się w sieci.

Poseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminPoseł zdradził, jakie miasto ma być stolicą podzielonego Mazowsza. Padł również konkretny terminCzytaj dalej

Testy na POW

Pierwszy prototypowy polski samochodów elektryczny odbył swoje przejazdy testowe na zamkniętym odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. Izera w wersji hatchback jeździła po nawierzchni zamkniętego odcinka drogi ekspresowej S2.

Samochód robił wielkie wrażenie podczas jazdy. Szczególną uwagę przykuwał jego futurystyczny, ale niezwykle elegancki wygląd. GDDKiA poinformowała, że samochód Izera odbywał szczególne testy, a Południowa Obwodnica Warszawy była planem zdjęciowym materiału, który już niedługo pojawi się na jednym z polskich portali motoryzacyjnych.

Izera - pierwszy polski samochód elektryczny

Izera to polski producent elektrycznych samochodów i SUV-ów, który wystartował z działalnością w 2020. Firma na swoją siedzibę w Warszawie i należy do spółki ElectroMobility Poland.

Oficjalna prezentacja marki odbyła się 28 lipca 2020. Podczas niej pojawiła się zapowiedź dwóch przedprodukcyjnych prototypów samochodów elektrycznych.

Pierwszymi pojazdami są modele T100 i Z100 - kompaktowy hatchback oraz SUV. Marka skupia się na rozwoju tych dwóch projektów, które mają cechować się dobrymi kosztami utrzymania i przystępną dla nabywcy ceną. Ich prędkość maksymalna to 160 km/h, a zasięg to ok. 400 km.

DZISIAJ GRZEJE:
1.
Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyje
2. Dramatyczne lądowanie na Mazowszu. Na miejscu pojawiły się służby, jest poszkodowany
3. Luksusowe auto roztrzaskało się, kierowca nie żyje. Media podają, że zginął milioner z Warszawy

Polsat ujawnił kiedy rząd zniesie obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzjęPolsat ujawnił kiedy rząd zniesie obostrzenia. Premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzjęCzytaj dalej

Południowa Obwodnica Warszawy

Mamy również informacje, że POW jest już prawie gotowa i jest szansa, że obwodnica zostanie otwarta jeszcze w tym roku. To jednak jedyne dobre wieści. Na oddanie całego pierścienia wokół Warszawy będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Obwodnica to jednak z kluczowych inwestycji drogowych nie tylko dla Warszawian. Ułatwi ona życie mieszkańcom stolicy i odkorkuje miasto, ale należy również pamiętać, że jest to ważna część trasy zachód-wschód.

Dzięki Południowej Obwodnicy Warszawy kierowcy jadący autostradą A2 będą mogli łatwo i szybko ominąć miasto. POW jest już na ukończeniu, tak samo jak odcinek na Ursynowie (duży fragment będzie poprowadzony tunelem). Ten fragment ma zostać oddany do użytku w połowie przyszłego roku.

O wiele gorzej wygląda sytuacja we wschodniej części obwodnicy. Protesty ekologów oraz mieszkańców, a także problemy z projektem komplikują prace, które się przeciągną. Rzeczniczka GDDKiA mówi nawet o 2027 roku.

Gigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyjeGigantyczny karambol pod Warszawą. Kilkanaście osób rannych, jedna nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
  2. Pościg za Mitsubishi Lancerem. Kierowca myślał, że da radę uciec - Wideo
  3. Policja zatrzymała ją podczas Strajku Kobiet. Sąd właśnie podjął decyzję w sprawie aresztu dla Izy
  4. Tak zachowywała się Marta Lempart podczas protestu w Warszawie. Policja opublikowała nagranie
  5. Znów się zaczęło, policja zamknęła okolice Sejmu. Ratusz ostrzega, komunikacja na objazdach
  6. Rodzice wypisali swoje dzieci z religii. Zdenerwowany ksiądz natychmiast napisał do nich list, można się wściec
  7. Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych banków

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News