wawainfo.pl > Mazowsze > Poszedł do lasu, chciał się zabić. Policja znalazła go z ranami na ciele
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:27

Poszedł do lasu, chciał się zabić. Policja znalazła go z ranami na ciele

Policjanci z Halinowa poszukiwali w lesie mężczyzny
(zdjęcie ilustracyjne) DOMIN/AGENCJA SE/East News

Poszukiwania mężczyzny prowadzone przez policję w Halinowie mogły zakończyć się tragicznie. Na szczęście w trakcie akcji udało się nawiązać kontakt telefoniczny z zaginionym. Istniało realne ryzyko, że 61-latek może zrobić sobie krzywdę.

Gdyby nie rozmowa, którą udało się nawiązać z zaginionym mężczyzną, policja z Mińska Mazowieckiego nie przekazałaby równe dobrych wiadomości.

Zaginiony 61-latek był poszukiwany przez funkcjonariuszy w Halinowie w powiecie mińskim, w gminie Wiśniewo. Mężczyzna poszedł do lasu w okolicy Kątów Goździejewskich.

Dyżurny lokalnego komisariatu został zaalarmowany, że 61-letni mężczyzna może chcieć zrobić sobie krzywdę. Na miejsce natychmiast wysłano kilkunastu policjantów, którzy rozpoczęli poszukiwania.

Policyjne poszukiwania mężczyzny prowadzone były w lesie

Życie 61-latka mogło być zagrożone. Mężczyzna udał się do lasu i istniało ryzyko, że może targnąć się na swoje życie.

W lesie w Kątach Goździejewskich natychmiast pojawili się policjanci wraz z psem tropiącym. Zaczęto przeszukiwania terenu, jednak trudno było trafić na ślad 61-latka.

Nieustannie próbowano skontaktować się z zaginionym mężczyzną telefonicznie. Przez dłuższy czas próby te nie przynosiły efektów, jednak ostatecznie to właśnie dzięki rozmowie telefonicznej udało się ustalić, gdzie przebywa 61-latek.

Policjant uspokoił mężczyznę

Kiedy jedno z połączeń wykonane przez policję zostało odebrane przez poszukiwanego mężczyznę, funkcjonariusz starał się do niego dotrzeć. - Prowadził ją (rozmowę - przyp. red.) tak, aby przede wszystkim uspokoić rozmówcę i ustalić gdzie się znajduje - przekazano w komunikacie KPP w Mińsku Mazowieckim.

61-latek postanowił postąpić zgodnie z zaleceniami policjanta. Rozmowa zaowocowała ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny.

Konieczna była pomoc medyczna

Po tym, jak mężczyzna wyjawił, w którym miejscu lasu się znajduje, policja przystąpiła do akcji. Po przybyciu we wskazane przez 61-latka miejsce funkcjonariusze natychmiast wezwali medyków.

Okazało się bowiem, że przypuszczenia o możliwości targnięcia się na własne życie były prawdziwe. Poszukiwany mężczyzna miał na przedramieniu ranę ciętą.

Po udzieleniu pierwszej pomocy i przybyciu na miejsce ratowników medycznych 61-latek został przetransportowany do szpitala.

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy psychologa w związku z przedłużającym się stanem przygnębienia, zawsze możesz skorzystać z darmowego i anonimowego telefonu zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: tel. 116 123. Przez 7 dni w tygodniu działa również telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: tel. 116 111.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl,

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) DOMIN/AGENCJA SE/East News

Powiązane