Szarpanina przed pomnikiem Smoleńskim. W akcji policjanci i wojsko

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2021
East News zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Szarpanina przed pomnikiem Smoleńskim. Policja zablokowała plac Piłsudskiego, a na miejscu pojawiło się też wojsko. Służby nie pozwoliły, by cztery osoby złożyły wieniec z szarfą "95 ofiarom Kaczyńskiego".

Policjanci na placu Piłsudskiego

Sprawę opisuje portal tvnwarszawa.pl. Redakcja otrzymała od czytelnika informację, że na placu Piłsudskiego znajdują się setki policjantów.

Jak się później okazało, było ich kilkudziesięciu, a ich działania polegały na zabezpieczaniu obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Informację potwierdziła Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kiedy na miejsce pojechał reporter portalu, uroczystość już się skończyła, a na placu znajdowało się czterech mężczyzn przebranych w kostiumy znane między innymi z serialu "Dom z papieru". Panowie próbowali dostać się przed pomnik. Mieli ze sobą wieniec z napisem: "95 ofiarom Kaczyńskiego".

104-latka zginęła w pożarze. Wszystko zaczęło się od poduszki elektrycznej104-latka zginęła w pożarze. Wszystko zaczęło się od poduszki elektrycznejCzytaj dalej

Do akcji wkroczyło wojsko

Policjanci utworzyli kordon i próbowali powstrzymać przebierańców.

Jak czytamy na tvnwarszawa.pl, mężczyźni nie odpuszczali i podchodzili do pomnika z każdej strony. Najpierw chcieli zostawić wieniec przed funkcjonariuszami, ale do akcji wkroczyło wojsko.

W pewnym momencie doszło do szarpaniny z żołnierzami, którzy odebrali wieniec. Grupa zareagowała na to okrzykami: "Kto tu dowodzi?, Czy to prywatny pomnik Kaczyńskiego?".

Do pikiety przyznali się aktywiści związani z "Lotną Brygadą Opozycji". "To już 132. miesięcznica. Tym razem nadprezes usłyszał pytania: "Balbina, czy był zamach?!", "Balbina, meczy cię sumienie?!". Chyba nie był zadowolony. Nie spodobały się też nasze obywatelskie wieńce, obydwa zostały usunięte siłą przez żandarmerię wojskową." - napisali w mediach społecznościowych.

To już 132. miesięcznica. Tym razem nadprezes usłyszał pytania: "Balbina, czy był zamach?!", "Balbina, meczy cię...

Opublikowany przez LBO - Lotna Brygada Opozycji Środa, 10 marca 2021

Miesięcznica smoleńska

Kilka godzin przed incydentem, przed pomnikiem pojawili się między innymi premier Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek i Ryszard Terlecki.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości - jak co miesiąc - złożyli też kwiaty przed monumentem Lecha Kaczyńskiego, który znajduje się kilkaset metrów obok.

Wcześniej, w warszawskim kościele seminaryjnym odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: tvnwarszawa.pl, wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News