wawainfo.pl > Wiadomości > Szarpanina przed pomnikiem Smoleńskim. W akcji policjanci i wojsko
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Szarpanina przed pomnikiem Smoleńskim. W akcji policjanci i wojsko

East News zdjęcie ilustracyjne
East News zdjęcie ilustracyjne

Policjanci na placu Piłsudskiego

Sprawę opisuje portal tvnwarszawa.pl. Redakcja otrzymała od czytelnika informację, że na placu Piłsudskiego znajdują się setki policjantów.

Jak się później okazało, było ich kilkudziesięciu, a ich działania polegały na zabezpieczaniu obchodów miesięcznicy smoleńskiej. Informację potwierdziła Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Kiedy na miejsce pojechał reporter portalu, uroczystość już się skończyła, a na placu znajdowało się czterech mężczyzn przebranych w kostiumy znane między innymi z serialu "Dom z papieru". Panowie próbowali dostać się przed pomnik. Mieli ze sobą wieniec z napisem: "95 ofiarom Kaczyńskiego".

Do akcji wkroczyło wojsko

Policjanci utworzyli kordon i próbowali powstrzymać przebierańców.

Jak czytamy na tvnwarszawa.pl, mężczyźni nie odpuszczali i podchodzili do pomnika z każdej strony. Najpierw chcieli zostawić wieniec przed funkcjonariuszami, ale do akcji wkroczyło wojsko.

W pewnym momencie doszło do szarpaniny z żołnierzami, którzy odebrali wieniec. Grupa zareagowała na to okrzykami: "Kto tu dowodzi?, Czy to prywatny pomnik Kaczyńskiego?".

Do pikiety przyznali się aktywiści związani z "Lotną Brygadą Opozycji". "To już 132. miesięcznica. Tym razem nadprezes usłyszał pytania: "Balbina, czy był zamach?!", "Balbina, meczy cię sumienie?!". Chyba nie był zadowolony. Nie spodobały się też nasze obywatelskie wieńce, obydwa zostały usunięte siłą przez żandarmerię wojskową." - napisali w mediach społecznościowych.

To już 132. miesięcznica. Tym razem nadprezes usłyszał pytania: "Balbina, czy był zamach?!", "Balbina, meczy cię...

Opublikowany przez LBO - Lotna Brygada Opozycji Środa, 10 marca 2021

Miesięcznica smoleńska

Kilka godzin przed incydentem, przed pomnikiem pojawili się między innymi premier Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, Elżbieta Witek i Ryszard Terlecki.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości - jak co miesiąc - złożyli też kwiaty przed monumentem Lecha Kaczyńskiego, który znajduje się kilkaset metrów obok.

Wcześniej, w warszawskim kościele seminaryjnym odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: tvnwarszawa.pl, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Powiązane