wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

East News

Zamknięte place zabaw, obiekty sportowe, biblioteki. Dodatkowe obostrzenia w Grodzisku Mazowieckim

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego zdecydował o wprowadzeniu lokalnego lockdownu. W mieście zamknięte są place zabaw, obiekty sportowe i biblioteki. - Musiałem - tłumaczy w rozmowie z wawainfo.pl, Grzegorz Benedykciński.

Lokalny lockdown

Dodatkowe obostrzenia obowiązują mieszkańców od piątku, 5 marca. - Grodzisk Mazowiecki miał największy współczynnik zakażeń na Mazowszu. Musiałem to zrobić, bo zdrowie mieszkańców jest dla mnie priorytetem - wyjaśnia Benedykciński.

I dodaje, że nie uważa, by zamknięcie obiektów sportowych i kulturalnych stanowiło uciążliwość dla mieszkańców miasta. -  Uratowanie chociażby jednego życia jest warte, by dzieci zamiast biegać po boisku zostały w domu przez tydzień - podkreśla burmistrz.

Ograniczenia wprowadzone przez władze obejmują tylko sfery życia kontrolowane przez lokalny samorząd. - Co do zamknięcia szkół, to ja nie mam na to wpływu. O przejściu na ewentualną naukę zdalną może zadecydować sanepid lub dyrektorzy placówek - mówi.

Do 14 marca

Według raportu Ministerstwa Zdrowia 9 marca w powiecie grodziskim pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymały 52 osoby. Tego samego dnia w całej Polsce było 9 945 nowych przypadków, a na Mazowszu 1772.

Dodatkowe obostrzenia w Grodzisku Mazowieckim obowiązują do niedzieli, 14 marca. Burmistrz twierdzi, że nie ma planów by zmienić ten termin. - Będziemy na bieżąco monitorować sytuację i ewentualne decyzje zapadną w następnym tygodniu - podsumowuje.

Lockdown w Warszawie i na Mazowszu?

Jak pisaliśmy na Wawa Info, w piątek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Po jego zakończeniu Minister Zdrowia ogłosił, że wprowadza dodatkowe obostrzenia na Pomorzu. Podczas konferencji zaprezentował też mapę z której wynika, że w sześciu województwach ilość zakażeń jest większa niż średnia w całej Polsce.

Na czerwono zaznaczono regiony, które przekroczyły 40 zakażenia dziennie na 100 tysięcy osób i w których wprowadzono nowe obostrzenia. Żółtym kolorem oznaczone zostały województwa, które przekroczyły średnią zakażeń w kraju, ale nie wprowadzono w nich dodatkowych restrykcji. Wśród województw zaznaczonych na żółto znalazło się Mazowsze z wartością: 39,7.

Obecnie ta wartość oscyluje wokół 40 nowych zakażeń dziennie, co daje zielone światło do wprowadzenia lockdownu. Mazowsze i Warszawa mogłyby więc dołączyć do Pomorza i województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie zamknięte zostały obiekty kulturalne, sportowe, a także galerie handlowe.

Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie pod koniec tygodnia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Mazowsze

Radom. Największy szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Czytaj więcej >