wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

95-latka z płaczem przyszła na policję. Policjantka postanowiła pomóc, mówi o niej cała Polska

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Takiego obrotu spraw na pewno nikt się nie spodziewał. Wszystko dzięki szybkiej reakcji policjantki z Mokotowa, która wykazała się wrażliwością społeczną i przejęła się losem 95-letniej kobiety. Wystarczyło kilka godzin, by o sprawie mówiła

Zawiadomienie

Na początku marca na policję zgłosiła się Pani Weronika. 95-latka padła ofiarą oszustów, którzy metodą "na pracownika wodociągów" okradli jej mieszkanie.

Zgłoszeniu przysłuchiwała się Paulina Ziobro - policjantka z Komendy Rejonowej Policji znajdującej się na Mokotowie. Funkcjonariuszka nie mogła pozostać obojętna, kiedy poznała historię emerytki.

Kradzież

Ledwo chodząca 95-latka płakała przez obcych ludzi, którym zaufała i wpuściła ich do mieszkania. Oszuści zaczepili Panią Weronikę w momencie kiedy wracała z zakupów i prawie siłą przeszli z nią przez próg. Kobieta i mężczyzna wmówili emerytce, że w bloku pękła rura. Namawiali, by weszła do łazienki i napuściła wodę do wanny na zapas. Rzekomo z troski - by potem mogła zrobić sobie herbatę.

"Mężczyzna (red.) nakazał jej lać wodę i patrzeć czy nie wybija. Pani Weronika ufna do ludzi zrobiła co mężczyzna jej kazał" - relacjonowała policjantka. Podający się za przedstawicieli administracji i wodociągów wyszli z mieszkania po 15 minutach. Okazało się, że w tym czasie ukradli 10 tysięcy złotych, a także pamiątki po nieżyjącym mężu 95-latki.

Paulina Ziobro zwraca uwagę, że Pani Weroniki nie miał kto uświadomić o metodach na wnuczka itp. Złodzieje wykorzystali ten fakt i zabrali pieniądze, które kobieta konsekwentnie odkładała przez 11 lat. Pieniądze (wychodzi po 75 zł miesięcznie) zbierała na remont mieszkania i operację oka.

Zbiórka

Policjantka tak bardzo przejęła się losem emerytki, że postanowiła założyć zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Okazało się, że już dzień po jej założeniu zebrano kwotę 10x większą niż tą, którą straciła starsza Pani. O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce. 

LINK DO ZBIÓRKI

Zebrana kwota zostanie przekazana kobiecie w obecności rzecznika prasowego policji z Mokotowa. "Proszę o udostępnienie. Dziękuję wszystkim za pomoc, mł. asp. Paulina Ziobro" - podsumowała funkcjonariuszka.

Policja ostrzega

Na początku marca pisaliśmy ostrzeżenie przed oszustwami metodą "na hydraulika". Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny stracił w ten sposób oszczędności swojego życia. Metoda działania była podobna jak w przypadku Pani Weroniki.

Mężczyzna w średnim wieku poinformował emeryta, że prowadzi w bloku pomiary ciśnienia wody. Początkowo mieszkaniec był zdezorientowany, ale za chwilę uwierzył w zmyśloną historię. Oszust kazał mu pilnie udać się do łazienki i prosił, by obserwował ciśnienie wody, która wylatywała ze słuchawki prysznicowej. Mężczyzna stwierdził, że on w tym samym czasie dokona kontroli w przewodach znajdujących się w innych pomieszczeniach. Jak łatwo się domyślić, był to pretekst, by właściciel mieszkania nie wychodził z łazienki.

Policja apeluje, by nie wpuszczać do mieszkań i domów nieznanych osób. Zawsze należy sprawdzać identyfikatory takich osób. W przypadku gdy jesteśmy sami, najlepiej poprosić sąsiada o obecność podczas wizyty administratora czy hydraulika.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: pixabay, google

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >