Kłęby dymu w Pruszkowie. Smród w całej okolicy

Autor Mateusz Dolak - 10 Marca 2021
pożar w pruszkowieŹródło: facebook

Kłęby dymu i ogromny smród obudziły we wtorek rano mieszkańców Pruszkowa. Palił się śmietnik przy ulicy Dobrej. Okazuje się, że to kolejny raz kiedy spłonął ten sam kontener. - Mamy piromana - mówi Iwona Jabłońska z Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pożar przy Dobrej

We wtorek rano nad całym miastem unosił się gęsty czarny dym. Strażacy przyznają, że telefony o pożarze odbierali z różnych części Pruszkowa. Zaniepokojeni mieszkańcy nie wiedzieli co się dzieje.

- Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń. Jak się później okazało, wszystkie dotyczyły jednego zdarzenia - powiedział nam mł. bryg. Karol Kroć ze straży pożarnej w Pruszkowie.

Palił się śmietnik przy ulicy Dobrej 2. Ogień zajął cztery kontenery i odpady wielkogabarytowe, które stały obok. Spalony został też pojemnik na odzież używaną ustawiony przy śmietniku.

- Na miejsce wysłaliśmy dwa zastępy. Nasze działania trwały około 40 minut - poinformował Kroć.

95-latka z płaczem przyszła na policję. Policjantka postanowiła pomóc, mówi o niej cała Polska95-latka z płaczem przyszła na policję. Policjantka postanowiła pomóc, mówi o niej cała PolskaCzytaj dalej

Kto podpalił?

Mieszkańcy Pruszkowa twierdzą, że to kolejne podpalenie w ostatnim czasie. Na lokalnej grupie mieszkańców rozpętała się dyskusja na temat podpalacza. Mieszkańcy typują dwóch podejrzanych - piromana, lub osobę pod wpływem narkotyków.

Administratorzy osiedla potwierdzają, że ten sam śmietnik w ciągu ostatniego roku płonął kilka razy. Ale mają inną wersję niż mieszkańcy. - Ktoś się po prostu uparł. Zgłaszaliśmy sprawę na policję, ale na razie nikogo nie złapali - mówi Iwona Jabłońska z PSM. - Może być tak, że komuś przeszkadzają odpady. Dostajemy zgłoszenia, że pod śmietnikiem pojawiają się śmieci z całego miasta, a nawet okolic - dodaje.

Straż Pożarna przyznaje, że na ulicę Dobrą przyjeżdżają często. - W ciągu tego roku mieliśmy aż pięć zgłoszeń w odstępach około trzytygodniowych. W roku ubiegłym naszych interwencji na tej ulicy było sześć - podsumowuje Karol Kroć.

Poprosiliśmy policję o komentarz do tej sprawy. Czekamy na odpowiedź.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: facebook

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News