wawainfo.pl > Wiadomości > Policja interweniuje na proteście klimatycznym. Funkcjonariusze otoczyli centrum handlowe
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Policja interweniuje na proteście klimatycznym. Funkcjonariusze otoczyli centrum handlowe

Przy ul. Marszałkowskiej odbył się protest klimatyczny, interweniowała policja.
Facebook.com/TelewizjaObywatelska12

Protest klimatyczny w Warszawie

Na miejscu zebrało się kilkadziesiąt osób, które brały udział w protestacyjnym "pokazie mody" przy akompaniamencie muzyki.

Kilkoro uczestników przykleiło swoje ręce do witryny jednego ze sklepów przy ul. Marszałkowskiej.

Na transparencie trzymanym przez protestujących można było przeczytać: "Fast fashion zabija". Tymczasem kilkoro osób chodziło po prowizorycznym "wybiegu".

Odczytane zostało także oświadczenie, w którym protestujący wyjaśniali szkodliwe dla środowiska oddziaływanie powstałego około 30 lat temu przemysłu "szybkiej mody", który w krótkim czasie stał się "drugim największym trucicielem na ziemi".

- Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań, często nigdy nie noszonych - tłumaczyła jedna z biorących udział w proteście aktywistek. 

- Szybka moda, choć powstała tak niedawno, już zdążyła walnie przyczynić się do katastrofy klimatycznej i kryzysu bioróżnorodności - brzmiało odczytywane przez megafon oświadczenie, w którym zwrócono również uwagę na przerzucanie kosztów środowiskowych produkcji ubrań na kraje Trzeciego Świata i ich mieszkańców pracujących za wielokrotnie zaniżone płace.

Kolejnym szkodliwym aspektem "szybkiej mody" są wykorzystywane w niej materiały takie jak akryl, nylon i poliester, które produkowane są z ropy naftowej i rozkładają się setki lat.

Materiały takie jak akryl, nylon czy poliester produkowane są z ropy naftowej. A to oznacza, że czas ich rozkładu to...

Opublikowany przez ulicaekologiczna.pl Wtorek, 12 czerwca 2018

Około godziny 17 do akcji wkroczyła policja. Funkcjonariusze otoczyli teren i rozpoczęli interwencje wobec zgromadzonych, spisując uczestników protestu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl, oko.pressZdjęcie główne: Facebook.com/TelewizjaObywatelska12

Tagi: protesty
Powiązane