Policjanci uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. W ostatniej chwili odwiedli ją od tego zamiaru

Autor Kamil Matuszak - 4 Lutego 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News

Policjantom z płockiego Wydziału Ruchu Drogowego udało odwieść młodą kobietę od odebrania sobie życia. Zlokalizowali samochód, którym podróżowała i w ostatniej chwili, spokojną rozmową spowodowali, że nie popełniła samobójstwa.

Poszukiwania kobiety

Do dość delikatnej sytuacji doszło kilka dni temu w Płocku. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli akcję, która wymagała od nich wielkiego spokoju i wyrozumiałości. Funkcjonariusze próbowali odwieść młodą kobietę od odebrania sobie życia. Udało im się spowodować, że 33-latka zmieniła zdanie.

W poniedziałek, 1 lutego, policjanci zostali poinformowani o prowadzonych poszukiwaniach młodej kobiety z województwa kujawsko-pomorskiego, która według informacji uzyskanych od rodziny chciała odebrać sobie życie. Kobieta mogła udać się do Płocka - tak wynikało z komunikatu.

Wszystkie patrole na terenie miasta i powiatu płockiego, zgodnie z uzyskanymi informacjami miał zwracać uwagę na przejeżdżające pojazdy tak, aby nie uszedł ich uwadze samochód, którym poruszała się 33-letnia kobieta.

O krok od samobójstwa

Na jednym z płockich parkingów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli zaparkowanego seata. Samochodem według informacji miała poruszać się młoda poszukiwana.

16-letnia Magda zginęła na niedokończonej ścieżce rowerowej. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia dla burmistrza Bielan16-letnia Magda zginęła na niedokończonej ścieżce rowerowej. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia dla burmistrza BielanCzytaj dalej

Zachowując spokój i opanowanie podeszli do pojazdu. Za kierownicą siedziała młoda, zapłakana kobieta. Policjanci podjęli próbę wyrozumiałej rozmowy ze zdesperowaną 33-latką. Obok niej, na siedzeniu pasażera funkcjonariusze zauważyli alkohol, przygotowana lina oraz środki psychotropowe.

Policjanci zachowali spokój

Kobieta trzymała w ręku telefon z pożegnalną wiadomością do bliskich, którą zdążyła już wysłać. Po kilkunastu minutach spokojnej rozmowy z policjantami poszukiwana uspokoiła się. Dość szybko na miejsce mundurowi wezwali karetkę pogotowania. Ratownicy medyczni udzielili jej pomocy.

Bardzo cieszy spostrzegawczość, a także pewne, lecz spokojne podejście płockich policjantów. To było bardzo trudna i delikatna sytuacja, w której każdy popełniony błąd mógł doprowadzić do tragedii. Gdyby nie oni, nie wiadomo, jaki byłby finał tej niecodziennej sytuacji.

Najważniejsze w tej całej sytuacji jest jednak to, że patrolującym funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego udał się odwieść młodą kobietę od tego desperackiego kroku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News