Na profilu Miasta Stołecznego Warszawa zawrzało. Poszło o zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki

Autor Kamil Matuszak - 2 Lutego 2021
Pałac Kultury i Nauki w WarszawieŹródło: facebook.com/warszawa, autor: Warsaw By Drone

Kilka dni temu oficjalny profil Miasta Stołecznego Warszawa na Facebooku udostępnił zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki po zmierzchu, na którym wyświetlono czerwoną błyskawicę, czyli symbol Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Do zdjęcia dodano podpis "Jesteśmy z Wami!". Ten gest poparcia mocno podzielił internautów. W komentarzach rozpętała się burza.

Symbol Strajku Kobiet

W piątek, 29 stycznia na oficjalnym profilu Miasta Stołecznego Warszawa na Facebooku pojawiło się udostępnione zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki po zmroku z wyświetlonym czerwonym piorunem, który jest symbolem Strajku Kobiet. Grafika opatrzona została podpisem "Jesteśmy z Wami!".

Jest to zapewne wynik ostatniej decyzji o wpisaniu do dziennika ustaw nowego, zaostrzonego prawa antyaborcyjnego, o które od października ubiegłego roku toczy się spór, który podsycany zostaje wypowiedziami polityków, a także organizacją protestów i manifestacji w środku pandemii.

Podzieleni

Brak zgody między walczącymi ze sobą stronami widać we wszystkich sferach życia, również w przestrzeni internetowej. Zdjęcie na profilu, który należy do stołecznego ratusza, popierający postulaty Strajku Kobiet, rozpętał prawdziwą burzę w komentarzach.

Komentujący będący w większości mieszkańcami Warszawy zaczęli wyrażać swoje opnie na temat umieszczenia zdjęcia, wyświetlania symbolu na miejskim zabytku, a także samym popieraniu ruchu dążącego do walki z zaostrzonym prawem antyaborcyjnym.

Strzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercąStrzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercąCzytaj dalej

Żarliwa dyskusja

Pod zdjęciem pojawiło się ponad dwa tysiące komentarzy, część z nich chwali gest i poparcie miasta, część nie rozumie tego posunięcia i żąda zaprzestania wyświetlania symbolu. Widać wyraźnie, że spór między stronami rozgrzał na dobre i nie widać końca rywalizacji zwolenników i przeciwników nowej ustawy.

W komentarzach możemy znaleźć głosy poparcia dla inicjatywy oraz wyrazy solidarności z protestującymi. Pani Sylvia napisała: - Nie mogę być dziś na ulicach ze wszystkimi osobami wyrażającymi sprzeciw dla łamania praw człowieka w Polsce, ale wspieram i dziękuję, że tam jesteście! Jesteśmy razem! - w podobnym tonie, ale dosadniej pod zdjęciem pisze pan Adam: - Warto, żeby promotorzy cierpienia (bo nie są niczyimi obrońcami wbrew temu, co głoszą i co być może nawet myślą) uświadomili sobie, że ta błyskawica to znak gniewu, sprzeciwu i głośnego domagania się takiej Polski, która nie zmusza nikogo do strachu, bezsilności i łez...

Z drugiej strony tego sporu również pojawiło się wiele wypowiedzi. Pani Katarzyna wyraziła smutną opinię: - No cóż.... jeden profil mniej do obserwowania. Szkoda, bo myślałam, że to moje miasto. - O krok dalej posunął się pan Mateusz: - Kiedyś to Niemcy zabijali i mordowali warszawskie dzieci, teraz mordowanie dzieci popiera samo Miasto Stołeczne Warszawa, tyle że chce to robić już u zarania ich życia.

Na całą sprawę ciekawe spojrzenie ma pan Jakub, który napisał: - typowa gra na podział, miasto jest dla mieszkańców i powinno się zajmować tym za co odpowiada, a nie antagonizować swoich mieszkańców.

Czy wyświetlanie tego symbolu na PKiN to pokaz wsparcia w walce o słuszną sprawę, zagrywka polityczna, a może marnowanie pieniędzy z podatków mieszkańców?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: facebook
zdjęcie główne ilustracyjne: facebook.com/warszawa, autor: Warsaw By Drone

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News