wawainfo.pl
37-latek podejrzany o dokonanie zabójstwa w pralni na Gocławiu przyznał się do winy.

Piotr Molecki/East News

37-latek odzyskał przytomność, w szpitalu przyznał się do porażającej zbrodni. Jego ojciec nie żyje

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policja przesłuchała przebywającego w szpitalu 37-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dokonane na początku maja w pralni na Gocławiu. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Zespół biegłych ma zbadać jego poczytalność.

W pralni doszło do kłótni

Do morderstwa w pralni na rogu ulic Bora-Komorowskiego i Umińskiego na Gocławiu doszło 7 maja około godziny 14. Z pierwszych doniesień wynikało, że doszło tam do strzelaniny.

Później okazało się, że strzały na miejscu zdarzenia oddała wezwana tam policja. Interweniowała tam także straż pożarna, która zajęła się otwarciem zablokowanych drzwi pralni.

W środku funkcjonariusze zastali zakrwawionego mężczyznę trzymającego nóż. Miał również liczne rany kute i cięte. Mężczyzna szedł w kierunku funkcjonariuszy, w związku z czym oddali w jego kierunku strzały ostrzegawcze.

37-latek został obezwładniony, a następnie przewieziony do szpitala. Tymczasem na terenie pralni odnaleziono zwłoki 73-letniego właściciela lokalu i ojca zatrzymanego mężczyzny.

W toku dalszego śledztwa okazało się, że 37-latek pracował w pralni ojca i doszło między nimi do kłótni. Według przywoływanej przez PAP pracownicy pralni 73-letni właściciel wytknął synowi złą technikę prania dywanów.

37-latek przyznał się do winy

37-latek podejrzany o zamordowanie ojca przez dłuższy czas znajdował się w śpiączce farmakologicznej w szpitalu. Z nieoficjalnych ustaleń wynikało, że po dokonaniu zabójstwa podjął próbę samobójcza.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, gdy stan zdrowia 37-latek na to pozwolił, został on przesłuchany. Postawiono mu zarzuty zabójstwa ojca oraz czynnej napaści na dwóch policjantów.

- Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, o których treści prokuratura nie informuje na obecnym etapie postępowania - przekazała przywoływana przez Gazetę Wyborczą rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.pl, Gazeta WyborczaZdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
kornelia

Wiadomości

Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska

Czytaj więcej >
Szczepionka

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >
Urząd Dzielnicy Bemowo

Wiadomości

Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

Czytaj więcej >
kontrola biletów

Wiadomości

Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy

Czytaj więcej >
zalana ulica

Wiadomości

Cała ulica jest zalana. Ogromna awaria wodociągowa w Warszawie

Czytaj więcej >