wawainfo.pl > Wiadomości > Po raz kolejny wsiadł za kółko pod wpływem. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 03:38

Po raz kolejny wsiadł za kółko pod wpływem. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

drogówka
(zdjęcie ilustracyjne) TOMASZ RADZIK/East News

Mundurowi z warszawskiej drogówki zatrzymali kierowcę toyoty, który prowadził, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ustalono, że 32-latek był wielokrotnie karany za to samo przestępstwo i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o jadącym ul. Dworkową w kierunku ul. Puławskiej pijanym kierowcy toyoty wpłynęło do stołecznego wydziału ruchu drogowego po godzinie 21:00 w środę 28 lipca.

Widząc dojeżdżających na miejsce mundurowych mężczyzna dał im sygnał głową, że zatrzyma samochód.

Jednakże zignorował polecenie funkcjonariuszy i zaczął przyspieszać kierując się w stronę ul. Odyńca, Racławickiej, a potem Kazimierzowskiej – poinformowała mł.asp. Iwona Kijowska ze stołecznej policji.

Policjanci ruszyli w pościg za pijanym kierowcą

Funkcjonariusze ruszyli za toyotą, jednocześnie wzywając do pomocy inne patrole. Pijany kierowca nie reagował na polecenia i sygnały świetle.

Stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – przekazała Kijowska.

32-latka zatrzymano na wysokości ul. Dworkowej. Po badaniu alkomatem policjanci stwierdzili, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, od marca miał zakaz prowadzenia pojazdów i był objęty dozorem policyjnym.

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, a gdy wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

32-latek odpowie też za naruszenie sądowego zakazu oraz niezatrzymanie się do kontroli mimo wyraźnych sygnałów ze strony policjantów.

Kierowcy toyoty grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, policja.pl zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) TOMASZ RADZIK/East News