wawainfo.pl > Mazowsze > Nagła śmierć młodego sportowca. Niedawno miał urodziny, właśnie poinformowali że nie żyje
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Nagła śmierć młodego sportowca. Niedawno miał urodziny, właśnie poinformowali że nie żyje

Piotr
Piotr

Lekkoatleta z Rzekunia zmarł w wieku 21-lat. Piotr Sadłowski był odnoszącym sukcesy sportowcem oraz dumą klubu z Łomży.

W wieku 21 lat zmarł nagle Piotr Sadłowski, lekkoatleta klubu Prefbet Sonarol oraz student II roku wychowania fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Jak pisze wspólnota akademicka PWSiP, w której uczył się zmarły chłopak:

"Śp. Piotr miał zaledwie 21 lat. Był koleżeński i uczynny. Udzielał się w życiu akademickim, pełniąc funkcję starosty roku. Pasjonowała go lekkoatletyka, był bardzo dobrym sportowcem (...) Pogrążonym w żałobie Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje, łącząc się w bólu."

Wielki talent

-  Z uporem i konsekwencją dążył do celu. Pełen profesjonalizm. Trenował z wielką pasją i zaangażowaniem. Nie chciał odpuścić żadnego treningu bez względu na pogodę, czy złe samopoczucie - wspinał Piotrka jego były nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Dąbrowski w rozmowie z Moja Ostrołęka.

Piotr Sadłowski był cenionym zawodnikiem LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. W grudniu 2020 roku świętował duży sukces. Podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie wywalczył z drużyną srebrny medal w klasyfikacji klubów do lat 23.

Startował również w wielu lokalnych biegach, często kończąc je na najwyższych pozycjach.

Biegał rożne dystanse - od 1000 m aż̇ do 10 km.

Pożegnanie

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ostrołęce, przy ul. Sienkiewicza 41 w czwartek, 24 czerwca o godz. 12.00.

Msza święta żałobna odprawiona została o godz. 13.30 w kościele pw. Najśw. Serca Jezusowego w Rzekuniu, po czym nastąpiło odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na miejscowy cmentarz parafialny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, sport.eostroleka.pl, zlomzy.pl, pwsip.edu.pl Zdjęcie główne: Pixabay

Powiązane