wawainfo.pl > Wiadomości > Pilny apel policji. Policjant potrzebuje krwi. Miał wypadek podczas pościgu
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Pilny apel policji. Policjant potrzebuje krwi. Miał wypadek podczas pościgu

PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News
PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS/AGENCJA SE/East News

Pilny komunikat warszawskiej policji. Kryminalni apelują o oddawanie krwi dla funkcjonariusza, który został ranny podczas pracy. Funkcjonariusz miał wypadek podczas niebezpiecznego pościgu.

"Potrzebna krew dla policjanta WRD KSP, który doznał bardzo poważnych urazów podczas służby" - czytamy na profilu Honorowych Dawców Krwi Komendy Stołecznej Policji na Instagramie. Potrzebującym jest pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego Jarosław Rasiński. Policjant przebywa w Szpitalu Bródnowskim, przy ulicy Kondratowicza. Miał wypadek podczas służby.

- W nocy z poniedziałku na wtorek na Białołęce policjant miał wypadek podczas pościgu. Trafił do szpitala - wyjaśnia Edyta Adamus z Wydziału Komunikacji Społecznej Policji.

Nocny pościg na Białołęce

Funkcjonariusz rozbił się na motocyklu podczas pościgu na Białołęce.

Jarosław Rasiński ścigał mężczyznę, który znacznie przekroczył prędkość i nie chciał zatrzymać się do kontroli.

Po kilkuset metrach niebezpiecznego pościgu funkcjonariusz stracił panowanie nad pojazdem. Jego motocykl przewrócił się i uderzył w barierki. Policjant został ciężko ranny.

Na miejscu natychmiast pojawiły się inne załogi policyjne i ekipa pogotowia ratunkowego. Poszkodowany funkcjonariusz został zabrany na noszach do karetki.

Jak pomóc?

Jak pomóc rannemu? Krew można oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce. Przy rejestracji należy jednak podać imię, nazwisko oraz nazwę szpitala, w którym przebywa Jarosław Rasiński.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, se.pl zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News

Powiązane