wawainfo.pl

Twitter

Pilna akcja na lotnisku Chopina. W akcji karetki, LPR i służby rządowe

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Akcja służb na lotnisku Chopina w Warszawie. O godzinie 14.30 wyląduje samolot z Indii. Na pokładzie będą trzy osoby, które wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Na miejscu są karetki, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i służby rządowe. Wśród ewakuowanych jest dyplomata z Czech - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Akcja służb na lotnisku

"O 14:30 w W-wie ląduje samolot, na pokładzie którego ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby wymagające pilnej hospitalizacji. W ramach sojuszniczego wsparcia wśród ewakuowanych znalazł się także dyplomata. Dzięki @MZ_GOV_PL @MSZ_RP Lotnicze Pogotowie Ratunkowe , KPRM, @RCB_RP" - podał na Twitterze Dworczyk.

Samolot wyląduje na wojskowej części lotniska. Rejs realizuje samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, a cała operacja odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na pokładzie jest dwóch ratowników medycznych oraz lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chorzy, to polski dyplomata i jego małżonka, a dodatkowym pasażerem jest czeski dyplomata. Ewakuacja z Indii to efekt decyzji lekarzy, którzy zalecili by po wylądowaniu wszyscy zostali przewiezieni do szpitala MSWiA.

Kolejna ewakuacja do Polski

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, pod koniec kwietnia odbyła się podobna akcja. Wówczas samolotem przetransportowano chorego polskiego dyplomatę i jego rodzinę. Na pokładzie była między innymi ciężarna kobieta i czworo dzieci.

Wykonane testy potwierdziły, że dyplomata był zakażony indyjską mutacją koronawirsa. Finał okazał się szczęśliwy, bo rodzina opuściła już szpital.

Sytuacja związana z koronawirusem w Indiach jest dramatyczna, a pomoc medyczna jest niewystarczająca. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto tam 403 tysiące zakażeń COVID-19. Zmarły ponad 4 tysiące osób. Liczba wszystkich zakażonych osiągnęła 22,3 mln.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło:  wawainfo.plzdjęcie główne: Twitter

Podobne artykuły

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)

Wiadomości

Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

Czytaj więcej >
kornelia

Wiadomości

Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska

Czytaj więcej >
Szczepionka

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >
Urząd Dzielnicy Bemowo

Wiadomości

Urzędniczka zakażona koronawirusem. Ratusz wydał zalecenia, sanepid bada sprawę

Czytaj więcej >
kontrola biletów

Wiadomości

Kontrolerzy chcieli wlepić mandat, a sami dostali karę? ZTM nie zna takiej sprawy

Czytaj więcej >
zalana ulica

Wiadomości

Cała ulica jest zalana. Ogromna awaria wodociągowa w Warszawie

Czytaj więcej >