wawainfo.pl

Twitter

Pilna akcja na lotnisku Chopina. W akcji karetki, LPR i służby rządowe

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Akcja służb na lotnisku Chopina w Warszawie. O godzinie 14.30 wyląduje samolot z Indii. Na pokładzie będą trzy osoby, które wymagają natychmiastowej hospitalizacji. Na miejscu są karetki, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i służby rządowe. Wśród ewakuowanych jest dyplomata z Czech - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Akcja służb na lotnisku

"O 14:30 w W-wie ląduje samolot, na pokładzie którego ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby wymagające pilnej hospitalizacji. W ramach sojuszniczego wsparcia wśród ewakuowanych znalazł się także dyplomata. Dzięki @MZ_GOV_PL @MSZ_RP Lotnicze Pogotowie Ratunkowe , KPRM, @RCB_RP" - podał na Twitterze Dworczyk.

Samolot wyląduje na wojskowej części lotniska. Rejs realizuje samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, a cała operacja odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na pokładzie jest dwóch ratowników medycznych oraz lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chorzy, to polski dyplomata i jego małżonka, a dodatkowym pasażerem jest czeski dyplomata. Ewakuacja z Indii to efekt decyzji lekarzy, którzy zalecili by po wylądowaniu wszyscy zostali przewiezieni do szpitala MSWiA.

Kolejna ewakuacja do Polski

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, pod koniec kwietnia odbyła się podobna akcja. Wówczas samolotem przetransportowano chorego polskiego dyplomatę i jego rodzinę. Na pokładzie była między innymi ciężarna kobieta i czworo dzieci.

Wykonane testy potwierdziły, że dyplomata był zakażony indyjską mutacją koronawirsa. Finał okazał się szczęśliwy, bo rodzina opuściła już szpital.

Sytuacja związana z koronawirusem w Indiach jest dramatyczna, a pomoc medyczna jest niewystarczająca. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto tam 403 tysiące zakażeń COVID-19. Zmarły ponad 4 tysiące osób. Liczba wszystkich zakażonych osiągnęła 22,3 mln.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło:  wawainfo.plzdjęcie główne: Twitter

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Prokuratura zabrała głos po śmierci 94-letniego Stanisława M

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trwa Marsz Życia i Rodziny. Protestujący ruszyli pod Kościół św. Krzyża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >