wawainfo.pl > Wiadomości > Pilna akcja na lotnisku Chopina. W akcji karetki, LPR i służby rządowe
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Pilna akcja na lotnisku Chopina. W akcji karetki, LPR i służby rządowe

Twitter

Akcja służb na lotnisku

"O 14:30 w W-wie ląduje samolot, na pokładzie którego ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby wymagające pilnej hospitalizacji. W ramach sojuszniczego wsparcia wśród ewakuowanych znalazł się także dyplomata. Dzięki @MZ_GOV_PL @MSZ_RP Lotnicze Pogotowie Ratunkowe , KPRM, @RCB_RP" - podał na Twitterze Dworczyk.

Samolot wyląduje na wojskowej części lotniska. Rejs realizuje samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, a cała operacja odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na pokładzie jest dwóch ratowników medycznych oraz lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Chorzy, to polski dyplomata i jego małżonka, a dodatkowym pasażerem jest czeski dyplomata. Ewakuacja z Indii to efekt decyzji lekarzy, którzy zalecili by po wylądowaniu wszyscy zostali przewiezieni do szpitala MSWiA.

Kolejna ewakuacja do Polski

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, pod koniec kwietnia odbyła się podobna akcja. Wówczas samolotem przetransportowano chorego polskiego dyplomatę i jego rodzinę. Na pokładzie była między innymi ciężarna kobieta i czworo dzieci.

Wykonane testy potwierdziły, że dyplomata był zakażony indyjską mutacją koronawirsa. Finał okazał się szczęśliwy, bo rodzina opuściła już szpital.

Sytuacja związana z koronawirusem w Indiach jest dramatyczna, a pomoc medyczna jest niewystarczająca. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto tam 403 tysiące zakażeń COVID-19. Zmarły ponad 4 tysiące osób. Liczba wszystkich zakażonych osiągnęła 22,3 mln.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło:  wawainfo.plzdjęcie główne: Twitter

Powiązane