wawainfo.pl

Pilna akcja RCB na lotnisku Chopina. Karetki przyjechały po polskiego dyplomatę i jego rodzinę

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Akcja służb na lotnisku Chopina. W niedzielę w Warszawie wylądował samolot z polskim dyplomatą, który zachorował na COVID19 podczas pobytu w Indiach. Na płycie lotniska pojawiły się karetki, lekarze i ekipy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ratowni

Akcja służb na lotnisku Chopina

O akcji poinformował między innymi szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

"Do Polski dotarł ewakuowany wraz z rodziną z Indii chory (COVID-19) polski dyplomata. Misję zorganizowano, zachowując procedury bezpieczeństwa, w 48h dzięki współpracy wielu instytucji - @MSZ_RP @MZ_GOV_PL @PremierRP @LOTPLAirline. Gratulacje za sprawną koordynację dla @RCB_RP" - napisał na twitterze Dworczyk.

Dyplomatę przywieziono do Polski z powodu dramatycznej sytuacji w Indiach. - Nie ma tlenu, nie ma miejsc w szpitalach, dlatego udało się nam bardzo szybko zorganizować transport medyczny w pełnym zabezpieczeniu stanowiska intensywnej terapii - powiedział na antenie TVN24, Artur Zaczyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Polski dyplomata w szpitalu

Operacja udała się dzięki sprawnej koordynacji wielu instytucji. Między innymi: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, PLL LOT, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

- Sekretarz trafił do szpitala zakaźnego. Jego ciężarna żona została otoczona opieką ginekologiczną, a dzieci pediatryczną. Wszyscy przejdą szczegółowe badania. Będą im pobrane wymazy, by sprawdzić czy są zakażeni indyjską mutacją koronawirusa - wymienił Zaczyński.

Koronawirus

Jak podał wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, dyplomata jest ciężko chory. "Bardzo trudna sytuacja w Indiach i brak możliwości pomocy na miejscu zmusił nas do decyzji o ewakuacji" - podkreślił na twitterze.

Sytuacja w Indiach jest dramatyczna. W stolicy - Delhi - mniej niż co cztery minuty umiera osoba zakażona COVID-19. Kryzys jest zauważalny również w innych częściach, a szpitale podają, że nie ma tlenu medycznego.

W Polsce w niedzielę przybyło 7 219 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej na Śląsku  - 1085. Drugie miejsce zajęło Mazowsze z wynikiem 993 pozytywnych wyników testów.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Pod 998 nie odbierze już straż pożarna. Bardzo ważna zmiana w numerach alarmowych

  • Mężczyzna przeciął sobie palce pilarką tarczową. Ratownik medyczny ujawnił jak było naprawdę

  • Co z komuniami 2021? Jest komunikat Archidiecezji Warszawskiej

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: Twitter

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >