Podczas zakupów upadł i nie mógł się podnieść. Wynik badania alkomatem nie pozostawiał złudzeń

Autor Kamil Matuszak - 25 Lutego 2021
Policja na sygnaleŹródło: pixabay.com

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który położył się na podłodze galerii handlowej na Pradze-Północ i nie może wstać. Po przybyciu na miejsce i zbadaniu alkomatem okazało się, że o kilka promili przekroczył dawkę, która dla większości osób jest śmiertelna.

Mężczyzna leżał na podłodze

W środowy wieczór 24 lutego tuż po godzinie 20:00 strażnicy miejscy z Pragi-Północ otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który położył się na podłodze w galerii handlowej przy ul. Targowej i postanowił odpocząć.

Nie był w stanie podnieść się o własnych siłach poproszony o opuszczenie budynku, dlatego ochrona obiektu powiadomiła straż miejską i poprosiła o interwencję na obiekcie.

36-letni mężczyzna (tak wynikało z jego dowodu osobistego, który strażnicy otrzymali) leżał na ziemi tuż obok wejścia do pomieszczenia ochrony. Funkcjonariusze nie byli w stanie nawiązać z nim kontaktu werbalnego.

Badanie alkomatem

Mundurowi postanowili poddać go badaniu alkomatem. Kiedy odczytali wynik, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Musieli myśleć, że urządzenie jest zepsute, a wynik testu jest zafałszowany przez uszkodzenie.

Nastolatek napadł na taksówkarza. Poraził go paralizatorem, a później zadał kilka ciosów ostrym narzędziemNastolatek napadł na taksówkarza. Poraził go paralizatorem, a później zadał kilka ciosów ostrym narzędziemCzytaj dalej

Wyświetlacz testu na trzeźwość wskazał wynik 3 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Oznacza to, że mężczyzna w chwili przeprowadzania badania miał 6 promili.

Rekordzista mógł zginąć

Według oficjalnych statystyk przyjmuje się, że dawką śmiertelną dla regularnego człowieka mogą być... 4 promile. Pijany klient galerii przekroczył ten limit o połowę.

Strażnicy od razu zorientowali się, że zastana sytuacja może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia mężczyzny.

Ułożyli delikwenta pod wpływem w pozycji bocznej bezpiecznej i natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Klient galerii zamiast do ośrodka dla osób nietrzeźwych został przewieziony do szpitala.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Straż Miejska Warszawa
zdjęcie główne ilustracyjne: pixabay.com

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News