wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Otwock. 89-latek znęcał się nad konkubiną, został zatrzymany
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Otwock. 89-latek znęcał się nad konkubiną, został zatrzymany

Otwock
Materiały policyjne

Otwock. 89-letatek psychicznie i fizycznie znęcał się nad konkubiną. Pod wpływem alkoholu bił ją, dusił, szarpał, wyzywał i groził pozbawieniem życia. Wymachiwał w jej kierunku nożami i siekierą.

Jak podaje Anna Wasilewicz, na początku miesiąca otwocka policja zatrzymała 89-letniego mężczyznę, który znęcał się nad konkubiną. - Jak ustalili policjanci, przemoc w tej rodzinie trwała od dawna. Awantury, wyzwiska, popychanie, podduszenie i szarpanie zdarzało się w tym domu, gdy tylko mężczyzna spożywał alkohol - informuje.

Otwock. Znęcał się i groził konkubinie

W toku śledztwa ujawniono, że senior wielokrotnie groził kobiecie pozbawieniem życia. Wymachiwał w jej kierunku nożami i siekierą. Co więcej, już wcześniej był zatrzymywany za to samo przestępstwo.

Wówczas sąd wydał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z konkubiną. 89-latek nie dostosował się do wyroku.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Garwolinie. Senior trafił do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

- Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc - deklaruje Anna Wasilewicz.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Tagi: Otwock
Powiązane