wawainfo.pl > Ulice > Ogromne korki w Warszawie. Wszystko stoi
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:31

Ogromne korki w Warszawie. Wszystko stoi

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ogromne korki w Warszawie. Ulice na Mokotowie, Ursynowie, Śródmieściu, Woli i Ochocie dosłownie stoją. Tuż po ulewach natężenie ruchu zaczęło drastycznie rosnąć.

Duże natężenie ruchu występuje na całej długości Dolinki Służewieckiej. Zakorkowane jest także skrzyżowanie Wilanowskiej z Puławską. Na Dolnym Mokotowie problemy występują na skrzyżowaniu Bonifacego z Sobieskiego.

Korki w Warszawie. Lepiej przygotujcie się na opóźnienia

Kierowcy mogą nie przejechać przez ulice Puławską. Szczególnie zatłoczony jest skręt z Puławskiej na Dolną i Ludwika Idzikowskiego. Szczególny problem występuje na terenie niemal całego Śródmieścia.

Z wielkim natężeniem zetkniemy się przy Rondzie Dmowskiego, ONZ i Czterdziestolatka. Kolejne korki mają miejsce na Moście Poniatowskiego i Moście Łazienkowskim. Stanęła trasa S8, gdzie tłok występuje od miejscowości Mory aż do Bródna.

Gabriela Putyra z warszawskiej policji powiedziała, że pomimo ulew, sytuacja na stołecznych drogach nie wymagała interwencji funkcjonariuszy. Nie zgłaszano utrudnień na drogach ani kolizji, czy wypadków.

- Z uwagi na warunki atmosferyczne apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nawierzchnia jest śliska, a na drogach coraz wcześniej robi się ciemno. Bądźmy czujni i stosujmy się do ograniczeń prędkości - deklarowała w wypowiedzi dla naszej redakcji.

- Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, zwalniajmy. Stosujmy się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej. Pamiętajmy, by sprawdzić, czy nasz samochód jest przygotowany do jazdy, czy mamy sprawne wycieraczki, pełne spryskiwacze i działające oświetlenie. Zwracajmy szczególną ostrożność również na innych kierowców - dodawała.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Google Maps