Tłok i kolejka przed wejściem do Ikei. Tak wyglądała sytuacja w sobotę

Autor Mateusz Dolak - 13 Marca 2021
Źródło: czytelnik

Gigantyczna kolejka przed wejściem do Ikei - donoszą nasi czytelnicy. Aby wejść do sklepu trzeba odstać kilka minut.

Tłumy w Ikei

- Wszystko za chwilę znowu będzie zamknięte. Mówią, że trzeba bać się koronawirusa, a w Ikei tłumy - napisał do nas Bartek, który w sobotę przed 17 wybrał się na zakupy do szwedzkiego sklepu.

Nasz czytelnik nie spodziewał się takiego tłoku. Na dowód, do wiadomości załączył zdjęcia.

tłumy w Ikei

- Do kasy czekałem ponad 20 minut. Jeszcze większa kolejka jest do biura obsługi klienta. Niektóre osoby oczekują na swoją kolej nawet kilkadziesiąt minut - dodał.

17-latek nie żyje, policja zatrzymała 12 osób. Tragiczny finał imprezy w wieżowcu17-latek nie żyje, policja zatrzymała 12 osób. Tragiczny finał imprezy w wieżowcuCzytaj dalej

Zakupy na ostatnią chwilę

Podobna sytuacja od kilku dni panuje w galeriach handlowych. Jak pisaliśmy na naszym portalu, wzmożony ruch rozpoczął się po ogłoszeniu nowych obostrzeń.

- Pracuje w Arkadii. Chwilę przed godziną 16 zaczął się młyn. Ludzie wchodzą i szukają ubrań tak, jakby miał nastąpić koniec świata - napisała nam w czwartek kasjerka jednego ze sklepów. I dodała, że z minuty na minutę klientów przybywało, tworzyły się kolejki.

Nowe obostrzenia

Przypominamy, że w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem od poniedziałku na Mazowszu i w stolicy zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych, obiekty sportowe, placówki kultury, hotele i kasyna.

- Namawiam wszystkich do pozostania w domu, wietrzenia pomieszczeń i korzystania z aplikacji ProteGO Safe - mówił w czwartek podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski. - Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tysięcy nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tysięcy przypadków, to dynamika powyżej 30 procent - wymieniał minister zdrowia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: czytelnik

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News