Od poniedziałku nowe obostrzenia w Warszawie i na Mazowszu

Autor Mateusz Dolak - 11 Marca 2021
wawainfo.plŹródło: MZ

Zamknięte kina, hotele i sklepy w galeriach handlowych - tak od poniedziałku będzie wyglądała rzeczywistość w Warszawie i na Mazowszu. W czwartek minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia. Poniżej opisaliśmy wszystkie zmiany.

- Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tysięcy nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tysięcy przypadków, to dynamika powyżej 30 procent - powiedział Adam Niedzielski.

Obostrzenia na Mazowszu

Chwilę później pokazał mapę z przyrostem zakażeń w poszczególnych województwach. Mazowsze zostało zaznaczone na czerwono i dołączyło do województw objętych dodatkowymi obostrzeniami: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego.

Województwo mazowieckie znalazło się na trzecim miejscu pod względem średniej dziennej liczby zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców.

Średnia dzienna liczba zachorowań

To oznacza, że od poniedziałku 15 marca w Warszawie i na Mazowszu zamknięte będą obiekty sportowe, kina, hotele, teatry, galerie sztuki, kasyna, muzea, sauny, solaria i baseny. Nieczynna będzie też większość sklepów w galeriach handlowych.

Dzieci z klas 1-3, które niedawno wróciły do szkół, będą uczyły się w trybie mieszanym. Zajęcia będą odbywać się na zmiany - w szkołach i zdalnie.

Obostrzenia mają obowiązywać przez dwa tygodnie - do 28 marca.

Nowe obostrzenia na Mazowszu

- Namawiam wszystkich do pozostania w domu, wietrzenia pomieszczeń i korzystania z aplikacji ProteGO Safe - zaapelował minister zdrowia.

Rośnie liczba nowych przypadków

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej ilości zachorowań na COVID19 w Polsce. W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 21 045 osób. Najwięcej nowych przypadków było w województwie mazowieckim (3756).

Adam Niedzielski powiedział, że pandemia się rozwija, a to oznacza że w szpitalach przybywa pacjentów. - W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tysiąca, tydzień temu było to 2 tysiące - wymienił minister zdrowia.

Niedzielski dodał, że do lekarzy rodzinnych zgłosiło się ponad 150 tysięcy pacjentów, którzy mieli objawy COVID19. - Te 150 tysięcy oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia - podsumował.

Tragedia w Tatrach. Nie żyje dyrektor warszawskiego liceumTragedia w Tatrach. Nie żyje dyrektor warszawskiego liceumCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne : MZ

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News