wawainfo.pl > Ulice > Nowy abonament parkingowy. Zmiany w strefach płatnego parkowania
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Nowy abonament parkingowy. Zmiany w strefach płatnego parkowania

Strefa płatnego parkowania
Piotr Molecki/East News

Rada Warszawy wprowadziła zmiany w strefach płatnego parkowania. Nowy abonament parkingowy obejmuje znacznie większy obszar. Każdy mieszkaniec będzie miał dwie nowe możliwości.

Warszawska strefa płatnego parkowania jest największa w Polsce. Poszerzono ją o 7,8 tysięcy miejsc postojowych na Woli i Pradze-Północ. Od 15 listopada do strefy dołączy Ochota i Żoliborz, co daje łącznie 14,2 tysięcy miejsc postojowych.

Rada miasta przyjęła uchwałę. Zmiany w strefach płatnego parkowania

Posiadacze abonamentu mogą parkować na niewielkim obszarze tuż przy miejscu zamieszkania. Przywilej kosztujący 30 zł rocznie obejmuje kilka parkomatów oddalonych nie więcej, niż 150 metrów od domu. Mieszkańcy wielokrotnie nie mogli skorzystać z przysługujących im miejsc.

Podczas czwartkowej sesji rady miasta przyjęto uchwałę wprowadzającą nowy abonament parkingowy. Poza dotychczasowym abonamentem rejonowym kierowcy mogą wybrać abonament obszarowy, uprawniającego do postoju na terenie całego osiedla lub znacznej części dzielnicy.

Jak zapewnia stołeczny samorząd, obszary będą obejmować nawet do 1,5 tysiąca miejsc postojowych. Każdy obszar cechuje się podobnym zapotrzebowaniem.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane