wawainfo.pl > Ulice > Nowe informacje ws. kart miejskich. Pojawi się dodatkowa opcja
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Nowe informacje ws. kart miejskich. Pojawi się dodatkowa opcja

Karta miejska
Wikimedia Commons/Andrew J.Kurbiko - zdjęcie ilustracyjne

Użytkownicy warszawskich kart miejskich będą mieli powody do zadowolenia. ZTM urochomiło nową opcję, która pozwoli im na sprawdzenie ważności karty bez wychodzenia z domu. Wystarczy aplikacja.

Aplikację można już pobierać od środy.

Zmiany dot. kart miejskich. ZTM wprowadza ułatwienie

Z komunikatu wynika, że możliwość sprawdzenia daty ważności biletu jeszcze nigdy nie była tak prosta.

- Od środy 21 lipca działa nowa aplikacja, dzięki której na komputerze lub smartfonie pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą w łatwy sposób sprawdzić ważność swojego biletu i status Karty Warszawianki/Warszawiaka - informowało ZTM.

Projekt powstał w porozumieniu z Urzędem Miasta.

- Wystarczy wejść na stronę sprawdzkarte.wtp.waw.pl i wpisać numer karty. Po zatwierdzeniu na ekranie pojawią się informacje o zakodowanym ostatnio bilecie, jego ważności, typie biletu oraz wgranych uprawnieniach - przekazał urząd.

- Usługa „Sprawdź kartę” działa z opóźnieniem w stosunku do operacji wykonywanych w kasownikach, biletomatach i punktach sprzedaży biletów. - To oznacza, że trzeba będzie odczekać jakiś czas po zakupie biletu długokresowego.

Co ważne, system ma również pokazywać informację dot. zawieszeń biletów w czasie pandemii.

Nowy system z pewnością ułatwi sprawdzanie ważności swojej karty. Może to też pierwszy krok do tego, by stała się ona narzędziem całkowicie elektronicznym?

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Wikimedia Commons/Andrew J.Kurbiko - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane