wawainfo.pl > Mazowsze > Cztery ofiary, pasażerka w bardzo ciężkim stanie. Nowe doniesienia ws. wypadku w Grębiszewie
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 03:29

Cztery ofiary, pasażerka w bardzo ciężkim stanie. Nowe doniesienia ws. wypadku w Grębiszewie

Image 20210719 131153
wawainfo.pl

Pojawiły się nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku w okolicach Mińska Mazowieckiego. Jedyna osoba, która przeżyła zderzenie ciężarówki i samochodu osobowego, jest w bardzo ciężkim stanie. 

Tragedia w powiecie mińskim. Nie żyją cztery osoby

Wypadek na drodze krajowej nr 50 zakończył się tragicznie. W poniedziałek 19 lipca, tuż po godzinie 10:00, ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym na 207 kilometrze trasy.

Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał, że pojazdy zderzyły się czołowo. Kierowca ciężarówki próbował uniknąć wypadku, ale prędkość była zbyt duża.

W wyniku zderzenia zginęły cztery osoby. Wśród ofiar jest kierowca ciężarówki, mężczyzna kierujący samochodem osobowym oraz dwoje dzieci w wieku wczesnoszkolnym (5-6 lat i 7-8 lat).

Poszkodowana w ciężkim stanie

Jedyną osobą, która przeżyła wypadek jest pasażerka osobówki. Do akcji wysłano dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - z Sokołowa i Warszawy. Pierwszy z nich został odwołany.

Justyna Sochacka, rzecznika Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, przyznała w rozmowie z PAP, że poszkodowana “jest w bardzo ciężkim stanie”. Dlatego też ostatecznie została przewieziona do szpitala w Mińsku Mazowieckim karetką. Poszkodowanej towarzyszył ratownik LPR i lekarz. 

St. kpt. Kamil Płochocki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, przekazał, że droga jest nieprzejezdna. Strażacy starają się zabezpieczać działania policji, aby jak najszybciej zakończyć oględziny. 

Jednak zdaniem nadkom. Sylwestra Marczaka utrudnienia mogą potrwać nawet kilka godzin. Kierujący będą kierowani na objazdy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane