wawainfo.pl > Wiadomości > Narodowy Spis Powszechny dobiega końca. Ostatnia chwila, by się spisać
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:33

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca. Ostatnia chwila, by się spisać

pixnio.com
pixnio.com

30 września w Polsce kończy się spisywanie w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Udział w inicjatywie jest obowiązkowy pod rygorem pięciu tysięcy złotych kary. Jak podaje Radio Dla Ciebie, wobec dziewięciu mieszkańców Mazowsza już skierowano wnioski o wymierzenie grzywny.

Narodowy Spis Powszechny 2021 odbywa się raz na 10 lat. Tegoroczny trwa od początku kwietnia i zakończy się 30 września. Udział w spisie można wziąć za pomocą aplikacji lub infolinii. W niektórych mieszkaniach już zawitał rachmistrz.

Narodowy Spis Powszechny dobiega końca

25 września na terenie urzędów Bielan, Woli, Ochoty, Mokotowa, Ursynowa, Targówka, Pragi-Południe oraz Pragi-Północ będzie można wziąć udział w "nocy spisowej".

Pracownicy Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dopełnienia ustawowego obowiązku samospisu w godzinach 9.00 - 22.00. W pozostałych dzielnicach punkty spisowe będą czynne tego dnia w godzinach 9.00 - 13.00.

- Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których  w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności - informuje rzeczniczka Warszawy, Monika Beuth-Lutyk.

Część mieszkańców odmawia przekazania swoich danych. Jak podało Radio Dla Ciebie, urzędnicy z mazowieckiego Głównego Urzędu Statystycznego już skierowali dziewięć wniosków o ukaranie. Dotyczą one osób, które nie spisały się same, jednocześnie odmawiając podania informacji rachmistrzowi.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane