wawainfo.pl > Wiadomości > Ściana deszczu nad Warszawą. Ulice dosłownie płyną
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:29

Ściana deszczu nad Warszawą. Ulice dosłownie płyną

Burza
wawainfo.pl

Burza nad Warszawą. Nasi czytelnicy donoszą, że w niektórych dzielnicach z nieba zleciała ściana deszczu. Zewsząd słychać grzmoty.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, mieszkańcy dostali ostrzeżenia przed groźnymi nawałnicami.

Należy jak najszybciej pozamykać okna i drzwi oraz przeparkować samochody spod drzew.

Już się zaczęło. Burza nad Warszawą

Ulice w większości miejsc w Warszawie zaczęły płynąć. Mniej drożne studzienki nie nadążają z odprowadzaniem wody i drogi toną.

W całej stolicy słychać i widać uderzające pioruny. Wciąż wieje silny wiatr, który może spowodować niebezpieczeństwo dla pieszych i samochodów.

">

Pojawiły się utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej - autobusy linii 727 mogą się opóźnić lub zostać skierowane na objazdy z powodu zablokowanej drogi w Głoskowie.

Podobna sytuacja miała dziś miejsce w Krakowie - burze zablokowały całe miasto.

Straż Pożarna interweniuje już na całym Mazowszu

Jak poinformował zespół prasowy Mazowieckiej Straży Pożarnej, strażacy obsługują już łącznie 250 zgłoszeń w całym województwie, w tym 20 zgłoszeń przyjęli już w Warszawie.

Najwięcej w tej chwili zaangażowanych jest ich w powiecie płockim (52 interwencje), płońskim (45 interwencji), sochaczewskim (35 interwencji) i gostynińskim (35 interwencji).

- Jak na razie straż zajmuje się 10 zgłoszeniami w Warszawie. Sytuacja jest stabilna, napływają wciąż nowe zgłoszenia, ale nie takie, które przysporzyłyby problemów - doidał kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

- Głównie chodzi o zerwane konary na chodnikach i ulicach - podsumował

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wawainfo.pl

Tagi: burza Warszawa