wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > 35-letni mieszkaniec Ursusa pomógł kobiecie wnieść zakupy na piąte piętro. Później ją okradł
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:32

35-letni mieszkaniec Ursusa pomógł kobiecie wnieść zakupy na piąte piętro. Później ją okradł

Mieszkaniec Ursusa
mokotow.policja.waw.pl

Mężczyzna pomógł staruszce wnieść zakupy na piąte piętro, a następnie wyciągnął pieniądze z kieszeni jej torby. Policji udało się złapać sprawcę kradzieży - okazał się nim być 35-latek z Ursusa.

Kradzież na "pomocnika"

80-letnia kobieta została zawieziona przez swojego syna do bankomatu, gdzie wypłaciła 3500 zł. 2000 schowała do koperty, a 1500 zł włożyła luzem do torebki.

Po odwiezieniu na osiedle, na którym mieszkała, zdecydowała się zrobić zakupy w pobliskim sklepie. Tam najprawdopodobniej wypatrzył ją 35-letni mężczyzna, który zauważył, że kobieta płaci gotówką, a resztę chowa do torby z zakupami.

Do staruszki podszedł tuż przed jej wejściem do klatki schodowej. Otworzył jej drzwi i zaoferował pomoc przy wniesieniu torby z zakupami na piąte piętro.

80-latka nie wyczuwając zagrożenia zgodziła się. Tuż przy windzie 35-latek poinformował kobietę, że dźwig nie działa i będą się musieli przejść schodami.

Mężczyzna szybko wszedł na górę i zanim dotarła do niego staruszka, zdążył wyciągnąć z torby z zakupami pieniądze. Następnie grzecznie się pożegnał i odszedł.

Sprawca odnaleziony

Po sprawdzeniu zawartości torby, 80-latka zauważyła, że brakuje w niej włożonej uprzednio sumy 1500 zł. Zadzwoniła do syna, a następnie powiadomiła policję.

Sprawę prowadzili kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć złodzieja. Okazał się nim być 35-letni mieszkaniec Ursusa, mieszkający razem ze swoją konkubiną. Został aresztowany, a następnego dnia usłyszał zarzuty.

Za kradzież której się dopuścił grozić mu może nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Powiązane