wawainfo.pl
Mężczyzna próbował uwolnić borsuka, który zaklinował się między prętami.

Straż Miejska

Mężczyzna chciał pomóc "dziwnemu zwierzęciu". W efekcie został pogryziony

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W sobotę strażnicy miejscy ze stołecznego Ekopatrolu dostali zgłoszenie o "dzikim zwierzęciu", które zaklinowało się pomiędzy prętami ogrodzenia jednej z posesji przy ul. Orężnej. Okazało się, że był to borsuk, który ugryzł mężczyznę próbującego mu pomóc.

Mężczyzna, który zauważył na swojej posesji "dzikie zwierzę", najpierw nie potrafił go zidentyfikować, a potem samodzielnie próbował wydostać je spomiędzy prętów.

- Niestety mieszkaniec tak bardzo chciał pomóc zwierzęciu, że w chwili, gdy próbował je uwolnić, został przez nie ugryziony - relacjonuje stołeczna straż miejska.

Wtedy mężczyzna zadzwonił po straż miejską. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że zwierzę, które zaklinowało się pomiędzy prętami, to dorosły borsuk.

Zwierzę, chociaż wyraźnie zdenerwowane, na szczęście nie odniosło jednak żadnych obrażeń. Zgodnie z procedurami strażnicy miejscy wezwali na miejsce łowczego z Lasów Miejskich. Przy ul. Orężnej interweniowała także straż pożarna.

- Podczas uwalniania zwierzęcia ratownicy musieli unikać jego ostrych zębów. Strażacy użyli specjalnego rozpieraka. Kiedy pręty zostały poluzowane, funkcjonariusze z Ekopatrolu schwytali zwierzę specjalnym podbierakiem, a później umieścili w transporterze - czytamy w relacji straży miejskiej.

Następnie borsuk trafił do lecznicy Lasów Miejskich, gdzie ma spędzić najbliższe dwa tygodnie pod obserwacją w celu sprawdzenia, czy nie ma wścieklizny.

Kradzież

Ukradli 5-metrową zjeżdżalnię z placu zabaw

CZYTAJ DALEJ

- Mimo że ugryzienie nie było duże, to funkcjonariusze poradzili właścicielowi posesji, aby udał się do lekarza. Po zakończeniu obserwacji zwierzęcia w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich ugryziony mężczyzna zostanie poinformowany, czy zwierzę jest zdrowe - relacjonuje straż miejska.

Funkcjonariusze Ekopatrolu apelują także o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania i niezbliżanie się do dzikich zwierząt.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Alarmy bombowe w szkołach. Policja i straż jeżdżą od zgłoszenia do zgłoszenia

  • Ukradli 5-metrową zjeżdżalnię z placu zabaw

  • Idealny prezent na Dzień Matki

    Źródło: wawainfo.pl
    Zdjęcie główne: straż miejska

Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wiadomo, kim był 94-letni mężczyzna spod KPRM

Czytaj więcej >

Wiadomości

KPRM. Podano treść listu pożegnalnego 94-latka

Czytaj więcej >