wawainfo.pl > Wiadomości > Mężczyzna chciał pomóc "dziwnemu zwierzęciu". W efekcie został pogryziony
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

Mężczyzna chciał pomóc "dziwnemu zwierzęciu". W efekcie został pogryziony

Borsuk
Straż Miejska

W sobotę strażnicy miejscy ze stołecznego Ekopatrolu dostali zgłoszenie o "dzikim zwierzęciu", które zaklinowało się pomiędzy prętami ogrodzenia jednej z posesji przy ul. Orężnej. Okazało się, że był to borsuk, który ugryzł mężczyznę próbującego mu pomóc.

Mężczyzna, który zauważył na swojej posesji "dzikie zwierzę", najpierw nie potrafił go zidentyfikować, a potem samodzielnie próbował wydostać je spomiędzy prętów.

- Niestety mieszkaniec tak bardzo chciał pomóc zwierzęciu, że w chwili, gdy próbował je uwolnić, został przez nie ugryziony - relacjonuje stołeczna straż miejska.

Wtedy mężczyzna zadzwonił po straż miejską. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że zwierzę, które zaklinowało się pomiędzy prętami, to dorosły borsuk.

Zwierzę, chociaż wyraźnie zdenerwowane, na szczęście nie odniosło jednak żadnych obrażeń. Zgodnie z procedurami strażnicy miejscy wezwali na miejsce łowczego z Lasów Miejskich. Przy ul. Orężnej interweniowała także straż pożarna.

- Podczas uwalniania zwierzęcia ratownicy musieli unikać jego ostrych zębów. Strażacy użyli specjalnego rozpieraka. Kiedy pręty zostały poluzowane, funkcjonariusze z Ekopatrolu schwytali zwierzę specjalnym podbierakiem, a później umieścili w transporterze - czytamy w relacji straży miejskiej.

Następnie borsuk trafił do lecznicy Lasów Miejskich, gdzie ma spędzić najbliższe dwa tygodnie pod obserwacją w celu sprawdzenia, czy nie ma wścieklizny.

- Mimo że ugryzienie nie było duże, to funkcjonariusze poradzili właścicielowi posesji, aby udał się do lekarza. Po zakończeniu obserwacji zwierzęcia w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Lasów Miejskich ugryziony mężczyzna zostanie poinformowany, czy zwierzę jest zdrowe - relacjonuje straż miejska.

Funkcjonariusze Ekopatrolu apelują także o kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania i niezbliżanie się do dzikich zwierząt.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.