Mężczyzna zaczepiał chłopca na parkingu przed Lidlem. Pobliska szkoła wszczęła alarm

Autor Mateusz Dolak - 17 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: google

Alarm na Gocławiu! Rodzice i nauczyciele ze szkoły podstawowej przy ulicy Cyrklowej, ostrzegają przed mężczyzną, który zaczepia dzieci na osiedlu. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, sprawa jest bardzo poważna. Rzecznik dzielnicy przekazał nam szczegóły incydentu od którego zaczęła się panika.

Uwaga na dzieci

Jak pisaliśmy, we wtorek nieopodal podstawówki numer 279, nieznany mężczyzna próbował zaciągnąć chłopca do samochodu.

Dyrekcja szkoły natychmiast ostrzegła innych rodziców i powiadomiła policję oraz straż miejską.

Sprawą zajęły się też władze Pragi-Południe. Rzecznik dzielnicy opowiedział nam o szczegółach tego zdarzenia.

20-latek namawiał młode dziewczynki na seks. Sąd skazał Franciszka K. na trzy lata20-latek namawiał młode dziewczynki na seks. Sąd skazał Franciszka K. na trzy lataCzytaj dalej

Na parkingu przy Lidlu

- Zaczepiony przez mężczyznę chłopiec jest uczniem klasy IV i odbywał zajęcia zdalnie. Około godziny 12.00 zjawił się w okolicy parkingu Lidla przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego 35. Być może został wysłany na zakupy - relacjonował Andrzej Opala.

Opala przekazał, że było to około 300 metrów od osiedla na którym mieszkał uczeń. - Jakiś pan, według opisu chłopca ok. 50-60 lat, z siwą długą brodą, w ciemnym kaszkiecie, ubrany raczej na ciemno - zaczepił go i chciał zaciągnąć do samochodu, mówiąc: "Dzwonił Twój tata, że mam Cię gdzieś zabrać, wsiadaj ze mną do samochodu” - zdradził nam rzecznik dzielnicy.

I dodał, że chłopiec na szczęście uciekł. - Dotarł do domu bardzo wystraszony, a rodzice natychmiast zgłosili to telefonicznie na numer 112 - podał Opala.

Więcej patroli

Sprawa bardzo szybko nabrała rozgłosu. Dyrekcja szkoły rozesłała Librusem informacje do rodziców z prośbą o czujność i rozmowę z dziećmi. Pojawiła się też prośba do policji i straży miejskiej o zwiększenie ilości patroli w okolicy.

Straż miejska już podjęła działania. - W takich przypadkach reagujemy natychmiast. Jak tylko się dowiedzieliśmy o incydencie, wzmożyliśmy patrole w tym rejonie - powiedział Sławomir Smyk ze stołecznej straży miejskiej.

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją szkoły - niestety odmówili komentarza w tej sprawie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: google

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News