Alarmy bombowe w przedszkolach w Warszawie

Autor Mateusz Dolak - 17 Marca 2021
zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Alarmy w przedszkolach i szkołach w Warszawie. Ewakuowano kilkanaście placówek. Na miejscu od razu pojawiła się policja.

Ewakuacja przedszkoli

Jak ustaliliśmy w Komendzie Stołecznej Policji, w środę do służb wpłynęło około 30 zgłoszeń o ładunkach wybuchowych w placówkach edukacyjnych na terenie Warszawy. - Większość z nich nie została potwierdzona. Oczywiście zawsze jedziemy na miejsce, a nasze działania polegają na wykonaniu rozpoznania pirotechnicznego - powiedziała nam mł. asp. Irmina Sulich.

Jak udało się dowiedzieć, przedszkola i szkoły dostały maila z informacją o bombie gazowej, a nadawca wysłał identyczną wiadomość do kilkuset placówek w całej Polsce.

Dyrektorzy przedszkoli podjęli decyzję o ewakuacji. Jak opowiada nam jeden z rodziców, na Ursynowie dzieci zdążyły zabrać tylko kurtki i czapki. - Niektóre wybiegły w kapciach - relacjonuje Karolina. I dodaje, że wychowawczynie natychmiast poinformowały opiekunów i akcji i poprosiły o zabranie dzieci do domów.

Rodzice odbierają dzieci

Podobne zgłoszenia wpłynęły do przedszkoli we wtorek.

Na wawainfo.pl pisaliśmy, że mail o bombach gazowych postawił na nogi wszystkie służby ratownicze. - Dostaliśmy kilkanaście takich zgłoszeń - mówiła wówczas rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka.

Z kolei rzecznik policji z Mokotowa podkreślał, że mail już wcześniej trafiał do szkół i przedszkoli. - Jest to bardzo mało wiarygodna informacja. Dyrektorzy doskonale znają treść tej wiadomości - mówił Robert Koniuszy,

Alarmy bombowe wywołują ogromne zamieszanie. Nie dość, że na nogi postawione są wszystkie służby, to rodzice muszą urywać się z pracy, by odbierać swoje pociechy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News