wawainfo.pl

East News zdjęcie ilustracyjne

Alarmy bombowe w przedszkolach w Warszawie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Ewakuacja przedszkoli

Jak ustaliliśmy w Komendzie Stołecznej Policji, w środę do służb wpłynęło około 30 zgłoszeń o ładunkach wybuchowych w placówkach edukacyjnych na terenie Warszawy. - Większość z nich nie została potwierdzona. Oczywiście zawsze jedziemy na miejsce, a nasze działania polegają na wykonaniu rozpoznania pirotechnicznego - powiedziała nam mł. asp. Irmina Sulich.

Jak udało się dowiedzieć, przedszkola i szkoły dostały maila z informacją o bombie gazowej, a nadawca wysłał identyczną wiadomość do kilkuset placówek w całej Polsce.

Dyrektorzy przedszkoli podjęli decyzję o ewakuacji. Jak opowiada nam jeden z rodziców, na Ursynowie dzieci zdążyły zabrać tylko kurtki i czapki. - Niektóre wybiegły w kapciach - relacjonuje Karolina. I dodaje, że wychowawczynie natychmiast poinformowały opiekunów i akcji i poprosiły o zabranie dzieci do domów.

Rodzice odbierają dzieci

Podobne zgłoszenia wpłynęły do przedszkoli we wtorek.

Na wawainfo.pl pisaliśmy, że mail o bombach gazowych postawił na nogi wszystkie służby ratownicze. - Dostaliśmy kilkanaście takich zgłoszeń - mówiła wówczas rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka.

Z kolei rzecznik policji z Mokotowa podkreślał, że mail już wcześniej trafiał do szkół i przedszkoli. - Jest to bardzo mało wiarygodna informacja. Dyrektorzy doskonale znają treść tej wiadomości - mówił Robert Koniuszy,

Alarmy bombowe wywołują ogromne zamieszanie. Nie dość, że na nogi postawione są wszystkie służby, to rodzice muszą urywać się z pracy, by odbierać swoje pociechy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]