wawainfo.pl

Nie oddamy wolnych mediów - manifestacja przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W Polsce trwa właśnie akcja "Media bez wyboru", sprzeciwia się ona projektowi ustawy, który może uderzyć w media komercyjne. Jednym z elementów strajku, ma być protest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, który ro

Media bez wyboru - akcja nabiera tempa

W środę, 10 lutego, w ramach akcji "Media bez wyboru" przedstawiciele mediów oraz osoby z nimi związane zjawią się przed Kancelarią Prezesa Ministrów i rozpoczną protest "Nie oddamy wolnych mediów". Rozpoczęcie akcji zaplanowane jest na godzinę 15:00.

Organizatorzy manifestacji tak opisują swoje działania w wydarzeniu na Facebooku: 

- Gigantyczna liczba dużych niepaństwowych mediów (czy też jedynych, które można nazwać mediami) ma nóż na gardle. Po wczorajszej informacji o obłożeniu ich zaporowymi podatkami reagujemy natychmiast.

Spotykamy się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na Al. Ujazdowskich, by wiedzieli, że nie przyjmiemy tego ciosu. Bez wolnych mediów nie ma demokracji. Chodzą słuchy o innych spontanicznych demonstracjach dzisiaj. Będziemy starali się zjednoczyć, jeśli tylko będzie to możliwe.

INFO o INNYCH DEMONSTRACJACH będziemy wrzucać na wydarzenie, jak tylko się czegoś dowiemy.

Akcja rozpoczęła się dzisiaj rano w telewizji, radiu, prasie i internecie, ale zaczyna powoli rozlewać się także na inne sfery życia.

Czym jest protest "Media bez wyboru"?

Większość prywatnych mediów w środę, 10 lutego, protestuje w ramach akcji "Media bez wyboru". To sprzeciw wobec projektu ustawy, która mówi o wprowadzeniu składek z tytułu reklamy (w internecie, a także telewizji, radiu i prasie). Ta opłata może sprawić, że funkcjonowanie mediów komercyjnych, które utrzymują się głównie z reklam, przestanie być opłacalne.

Rząd chce pieniądze ze składek przeznaczyć w połowie na Narodowy Fundusz Zdrowia, a w połowie na Narodowy Fundusz Ochrony zabytków i Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Nadawcy nie ukrywają, że proponowana opłata nie jest składką, a kolejnym podatkiem, który uderzy w wolne media. To właśni dlatego we wtorek, 10 lutego, większość dużych stacji telewizyjnych, radiowych oraz portali internetowych zawiesiła działanie na jeden dzień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

  • Zgon po szczepionce w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

  • Kultowa cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce

źródło: wawainfo.pl, facebook.comzdjęcie główne: East News

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, s

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >