Nie oddamy wolnych mediów - manifestacja przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów

Autor Kamil Matuszak - 10 Lutego 2021
Źródło: WawaINFO materiały własne

W Polsce trwa właśnie akcja "Media bez wyboru", sprzeciwia się ona projektowi ustawy, który może uderzyć w media komercyjne. Jednym z elementów strajku, ma być protest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, który rozpocznie się o godz. 15:00.

Media bez wyboru - akcja nabiera tempa

W środę, 10 lutego, w ramach akcji "Media bez wyboru" przedstawiciele mediów oraz osoby z nimi związane zjawią się przed Kancelarią Prezesa Ministrów i rozpoczną protest "Nie oddamy wolnych mediów". Rozpoczęcie akcji zaplanowane jest na godzinę 15:00.

Organizatorzy manifestacji tak opisują swoje działania w wydarzeniu na Facebooku:

- Gigantyczna liczba dużych niepaństwowych mediów (czy też jedynych, które można nazwać mediami) ma nóż na gardle. Po wczorajszej informacji o obłożeniu ich zaporowymi podatkami reagujemy natychmiast.

Spotykamy się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na Al. Ujazdowskich, by wiedzieli, że nie przyjmiemy tego ciosu. Bez wolnych mediów nie ma demokracji. Chodzą słuchy o innych spontanicznych demonstracjach dzisiaj. Będziemy starali się zjednoczyć, jeśli tylko będzie to możliwe.

INFO o INNYCH DEMONSTRACJACH będziemy wrzucać na wydarzenie, jak tylko się czegoś dowiemy.

Rafał Trzaskowski komentuje akcję Rafał Trzaskowski komentuje akcję "Media bez wyboru"Czytaj dalej

Akcja rozpoczęła się dzisiaj rano w telewizji, radiu, prasie i internecie, ale zaczyna powoli rozlewać się także na inne sfery życia.

Media bez wyboru

Media bez wyboru

Media bez wyboru

Czym jest protest "Media bez wyboru"?

Większość prywatnych mediów w środę, 10 lutego, protestuje w ramach akcji "Media bez wyboru". To sprzeciw wobec projektu ustawy, która mówi o wprowadzeniu składek z tytułu reklamy (w internecie, a także telewizji, radiu i prasie). Ta opłata może sprawić, że funkcjonowanie mediów komercyjnych, które utrzymują się głównie z reklam, przestanie być opłacalne.

Rząd chce pieniądze ze składek przeznaczyć w połowie na Narodowy Fundusz Zdrowia, a w połowie na Narodowy Fundusz Ochrony zabytków i Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Nadawcy nie ukrywają, że proponowana opłata nie jest składką, a kolejnym podatkiem, który uderzy w wolne media. To właśni dlatego we wtorek, 10 lutego, większość dużych stacji telewizyjnych, radiowych oraz portali internetowych zawiesiła działanie na jeden dzień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, facebook.com
zdjęcie główne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News