Pożar domu pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje

Autor Mateusz Dolak - 18 Kwietnia 2021
Źródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny finał pożaru pod Warszawą. W miejscowości Dręszew w powiecie wołomińskim spłonął drewniany dom. Jedna osoba zginęła.

Pożar w Dręszewie

Jak podaje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Warszawie, na miejscu było 30 strażaków i aż 8 wozów.

"Dręszew powiat wołomiński #pożar drewnianego budynku jednorodzinnego. Sytuacja opanowana, trwa dogaszanie zarzewi ognia." - podali strażacy w komunikacie na Facebooku.

Więcej informacji przekazał nam rzecznik straży z Wołomina.

Nie żyje Krzysztof LiedelNie żyje Krzysztof LiedelCzytaj dalej

- Zgłoszenie dostaliśmy po godzinie 14. Cały budynek był objęty ogniem. Po ugaszeniu strażacy przeszukali budynek. Wewnątrz znaleźli ciało - powiedział Wiesław Drosio.

Zwłoki należały do starszej osoby. Ciało nie zostało zidentyfikowane. Nie wiadomo czy należało do kobiety, czy mężczyzny.

Sprawą zajmuje się policja. Na miejsce przyjechał prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa.

W środku strażacy znaleźli kilka jedenastokilogramowych butli z gazem.

Apel strażaków

Strażacy przypominają, że takim sytuacjom można zapobiegać i apelują o zamontowanie czujek dymu. Urządzenia, których koszt jest niewielki, mogą uratować ludzkie życie i sprawić, że ogień nie dokona ogromnych zniszczeń.

Czujka natychmiast wykrywa pożar i alarmuje mieszkańców, którzy mogą bezpiecznie się ewakuować i powiadomić służby.

Podobnie jak w przypadku czujnika czadu, który wykrywa zagrożenie i natychmiast wszczyna alarm. Do zaczadzeń dochodzi najczęściej w łazienkach. W wielu mieszkaniach i domach nadal znajdują się stare piecyki do podgrzewania wody. Niesprawne urządzenie, lub brak wentylacji sprawiają, że w wyniku spalania wytwarza się bezwonny i bezbarwny czad.

Osoba, która zasłabnie podczas kąpieli nie ma zbyt dużych szans na przeżycie. Alarm z czujnika czadu włącza się na tyle wcześnie, że zostaje czas by uciec z łazienki, przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News