wawainfo.pl > Wiadomości > Maciej Szczęsny prowadził pod wpływem alkoholu. "Jest mi potwornie wstyd"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Maciej Szczęsny prowadził pod wpływem alkoholu. "Jest mi potwornie wstyd"

PRZEMYSLAW JACH /East News
PRZEMYSLAW JACH /East News (zdjęcie ilustracyjne)

Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Maciej Szczęsny kierował samochodem pod wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania przez warszawską policję badanie wykazało 0,6 promila.

Maciej Szczęsny zatrzymany. Kierował pod wpływem

Podkomisarz Karol Cebula w rozmowie z PAP powiedział, że policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena na ul. Jerozolimskich 184 tuż po godz. 4. Kierowca wydmuchał 0,6 promila.

Funkcjonariusz poinformował, że kierowca nie został zatrzymany. Policjanci zabrali mu za to prawo jazdy, a pojazd został przekazany osobie wskazanej.

W środę mężczyzna, którym okazał się znany piłkarz i komentator sportowy, stawił się na komendzie w celu złożenia wyjaśnień. Postawiono mu zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Informacje o tym, że to Maciej Szczęsny podała Polska Agencja Prasowa. Były reprezentant Polski przyznał się do zarzucanego mu czynu.

“Wypiłem dwa piwa”

Maciej Szczęsny powiedział, że wstał w nocy, aby zawieźć żonę do pracy, która pracuje jako stewardessa. Wezwanie do pracy było na tzw. “standby” i było niespodziewane.

Były piłkarz zaznaczył, że w poniedziałek wieczorem zjadł kolację i "wypił dwa piwa".

 - Położyłem się spać, a o godz. 3.05 zadzwonił telefon, wzywając moją żonę na 4.15 na Okęcie. Jak wsiadałem to zupełnie nie miałem poczucia, że jest coś nie tak (...) Nie spodziewałem się, że wydzwonią żonę na standby'u, bo bardzo rzadko się to zdarza. Tym razem się niestety zdarzyło. Obudziła mnie, umyłem zęby i wsiadłem do auta, będąc przekonanym, że jestem "czysty", a tymczasem okazało się, że nie - tłumaczył cytowany przez Polsat News Szczęsny.

 - Jest mi potwornie wstyd - zakończył były reprezentant Polski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: PAP, Polsat News

Tagi: sport Policja
Powiązane