wawainfo.pl > Mazowsze > Lipa. Kolejna ofiara śmiertelna wypadku, policja potwierdza
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:34

Lipa. Kolejna ofiara śmiertelna wypadku, policja potwierdza

Kpp Płońsk
Fot. KPP w Płońsku.

W sobotę 16 października na drodze krajowej nr 60 doszło do tragicznego wypadku, w który zderzyły się dwa samochody osobowe, volvo i nissan. Jedna osoba zginęła na miejscu, pozostałe trzy zostały przetransportowane do szpitala. Niestety, teraz potwierdzono zgon kolejnej osoby. W szpitalu pozostaje jeszcze pasażerka volvo.

Dramat w Lipie. Kierowca chciał wyprzedzić, wpakował się w auto z naprzeciwka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę wieczorem. Informację o kolizji dwóch aut przekazał dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wypadek miał miejsce na drodze krajowej numer 60 na odcinku Raciąż - Glinojeck w miejscowości Lipa.

Do wypadku doszło ok. godz. 20. Jak podaje portal plonsk24.pl za płońską policją, kierowcą volvo był 31-letni płocczanin, który jechał w stronę Raciąża, a wraz z nim podróżowała 27-letnia kobieta. Podczas wyprzedzania dwóch ciężarówek volvo zderzyło się czołowo z jadącym w drugą stronę nissanem.

W konsekwencji na miejscu śmierć poniosła 77-letnia kobieta, mieszkanka pow. działdowskiego, która podróżowała nissanem. Kierowca tego samochodu trafił do szpitala w stanie ciężkim i tam zmarł. Hospitalizacji wymagała też pasażerka volvo, która w dalszym ciągu jest hospitalizowana.

Policja w Płońsku prowadzi śledztwo w tej sprawie i apeluje do kierowców o większość ostrożność i rozwagę na drogach, jazdę z ograniczoną prędkością i niepodejmowanie ryzykownych zachowań na drodze. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Powiązane