wawainfo.pl > Mazowsze > 17 i 29-latek zginęli tej samej nocy. Policja podała szczegóły, ogromna tragedia
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:26

17 i 29-latek zginęli tej samej nocy. Policja podała szczegóły, ogromna tragedia

W weekend na Mazowszu doszło do dwóch podobnych wypadków.
policja.pl

Wypadek w Chylinie

Nocą z soboty na niedzielę w Chylinie (gmina Mała Wieś, powiat płocki) doszło do wypadku śmiertelnego. - Zdarzenie miało miejsce 16 maja, około 2:50 na drodze krajowej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący mercedesem potrącił pieszego, który znajdował się na jezdni - tłumaczy w rozmowie z WawaInfo.pl mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji  w Płocku.

- Pieszym był 29-latek z powiatu płockiego. W wyniku poniesionych obrażeń 29-latek zmarł na miejscu - dodaje mł. aps. Lewandowska.

Był trzeźwy Kierujący mercedesem mieszkaniec Warszawy w wieku 50 lat był trzeźwy. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności wypadku zajmie się prokuratura.

Wypadek w Laskowcu

Jeszcze tej samej nocy do równie niebezpiecznego wypadku, który jednak na szczęście nie skończył się tak tragicznie, doszło w Laskowcu (gmina Rzekuń, powiat ostrołęcki).

17-letni chłopak został przewieziony do szpitala z ciężkimi obrażeniami po potrąceniu przez 65-letniego mężczyznę kierującego toyotą.

- Według wstępnych ustaleń nastolatek poruszając się bez odblasków poza obszarem zabudowanym wtargnął wprost pod jadący pojazd - informuje podkom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zarówno poszkodowany 17-latek, jak i kierujący toyotą 65-latek byli trzeźwi.

- Prosimy o korzystanie z odblasków zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Przypominamy, że istnieje prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym - czytamy w komunikacie ostrołęckiej policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawawinfo.plZdjęcie główne: East News

Tagi: wypadek
Powiązane