wawainfo.pl > Wiadomości > Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 16.06.2022 02:02

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Policja prosi o pomoc
srodmiescie.policja.waw.pl

Policja prosi o pomoc w odnalezieniu podejrzanych o kradzież sprzętu medycznego przeznaczonego dla dzieci z wadami słuchu. To unikalne urządzenia, które w Polsce są tylko cztery.

Sprawcy kradzieży zostali nagrani przez kamery przemysłowe.

Kradzież sprzętu dla chorych dzieci

Do zdarzenia doszło przy ul. Waryńskiego. Zaparkowany stał tam samochód, w którym znajdował się specjalistyczny sprzęt do badania słuchu dla niemowląt.

Sprawcy włamali się do auta i wyciągnęli z niego torbę, w której znajdowały się aparaty słuchowe, stetoklip, audiometr  tonalny, tympanometr z modułami klinicznymi do wykonywania badań oraz programator.

To unikalne oprzyrządowanie - są tylko cztery tego rodzaju zestawy na terenie całego kraju.

Warto zaznaczyć, że bez odpowiedniego oprogramowania i komputera sterującego, którego z pewnością nie mają złodzieje, oprzyrządowanie jest nieprzydatne.

Policja udostępnia wizerunek podejrzanych

Służbom udało się dotrzeć do nagrań z kamer monitoringu przemysłowego, na których widać podejrzanych o tę zuchwałą kradzież.

Policja udostępniła wizerunek dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej są odpowiedzialni za przywłaszczenie sobie sprzętu.

>

KRP I Śródmieście prosi również o zgłaszanie na policję przypadków prób sprzedaży tego sprzętu lub zauważenia go na giełdach, czy bazarach.

Wszelkie informacje identyfikacyjne o podejrzanych należy zgłaszać pod numerami telefonu: 4772 383 92, 4772380 21, 504 314 116 lub 112. Można również przekazać informacje osobiście w budynku komendy przy ul. Dzielnej 12 lub napisać maila na [email protected]

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: srodmiescie.policja.waw.pl, wtv.pl zdjęcie: srodmiescie.policja.waw.pl

Powiązane